Rob Richard Witschgc interview Volgen jullie Ajax nog? Rob: ik bezoek de wedstrijden en ben ook nog vaak op de toekomst. Richard: Ja, ik ben er regelmatig. Een vriend van mij heeft een skybox dus dat kijkt wat makkelijker, en soms doe ik nog wat dingen voor sponsors samen met Brian Roy. Wat vinden jullie van de bestuurlijke chaos binnen Ajax de afgelopen jaren? Rob: Het lijkt net of er niemand de leiding heeft. De moeilijkheid is natuurlijk ook dat Ajax niet alleen als club geleid kan worden, maar ook als beursgenoteerd bedrijf. Het gaat momenteel alle kanten op, en ik denk niet dat dat goed is voor Ajax. Ik vind dat je beter een weg kan kiezen en daar vol voor gaan. Achteraf kan dat ook fout gaan maar dan wel met de neuzen allemaal dezelfde kant op. Er worden ook teveel spelletjes gespeeld en daar hou ik persoonlijk niet zo van. Richard: Ik vind dat er ook veel uitlekt. Rob, wat er nu allemaal gebeurt binnen Ajax, merk je daar als speler wat van? Jij hebt het ook mee-gemaakt als assistent van Marco van Basten? Ik denk dat je als speler je wel redelijk kan concentreren op het voetbal. Je zal er als speler niet snel wat van merken, maar er sijpelt altijd wat door naar beneden toe. Als technische staf heb je er wel mee te maken. Bij wie moet ik zijn om een speler te halen of voor contractbesprekingen? Frank de Boer heeft daar denk ik het eerste half jaar weinig last van gehad maar zal er nu ook wat van mer-ken. Rob, jij stond op het trainingsveld en je zat in bus toen er een confrontatie was met supporters (Sparta uit op de fly-over, dit vanwege de slechte prestaties). Wat deed dat toen met jullie? Je weet wanneer de prestaties tegenvallen, er onvrede ontstaat onder de supporters. Natuurlijk vind je het niet leuk als je opgewacht word door je eigen supporters, maar denk wel dat je ze te woord moet staan. Alleen heb je niet op alle vragen een goed antwoord. Als staf weet je dat je er alles aan doet om met je elftal te presteren en ook de spelers gaan het veld in om te winnen, soms is dat echter niet genoeg. En achteraf heeft het ook niet echt geleid tot betere prestaties. De moeilijkheid bij Ajax is ook dat alle teams waar Ajax tegen speelt 200% zijn gemotiveerd, dit is minder het geval bij andere titelkandidaten. Rob, krijgen trainers en hun staf wel genoeg tijd om iets om te bouwen met het eerste elftal? Eigenlijk zou het wel moeten, maar ik denk dat dat heel moeilijk is. Ajax is ook niet de club om even overal spelers vandaan te trekken. Ajax moet het ook hebben van de eigen jeugd en dan weet je dat je daaraan moet bouwen en werken. De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 25