Rob Richard V\te©Ei]®(§ Rob, jij kwam al na anderhalf seizoen terug naar Nederland, heb je toen niet de slechtste keus uit je loopbaan gemaakt? Oh nee, vind ik niet. Ik heb wel slechtere keuzes gemaakt. Kijk je moet het zo zien, ik zat in Frankrijk een beetje in de problemen. Toen kon ik terug naar Nederland en was Feyenoord geïnteresseerd. Ik wist natuurlijk dat ik als Amsterdammer en Ajacied de nodige problemen zou krijgen, maar toch koos ik ervoor om terug naar Nederland te gaan. En eigenlijk heb ik er geen spijt van gehad. Want hoe je het ook wendt of keert: Ajax is top maar Feyenoord is/was toch de tweede club van Nederland. Mooie club, mooi stadion en het zal me niet in dank worden afge-nomen maar ook goeie supporters. Ik heb daar vijf en een half jaar gezeten. In die tijd werden er vier bekers gewonnen en werd de club één keer landskampioen. Ik heb daar dus eigenlijk best wel een goede tijd gehad, dat wil natuurlijk niet zeggen dat ik geen Ajacied meer ben. Rob, feestje op de Coolsingel of op het Leidseplein? Leideseplein natuurlijk! Ik heb met Ajax twee bekers en één Europacup II gewonnen en dat was geweldig. De huldiging op het leideseplein met tienduizenden supporters dat was top. Richard, De Meer, de Arena of Nou Camp? De Meer voor de herinneringen, daar ben je toch groot geworden. Nou Camp is natuurlijk wel heel imposant, met 110.000 plaatsen. De eerste keer dat ik er op het veld kwam en het stadion helemaal vol was, dat was geweldig dat maakte veel meer indruk op me als De Meer. De Arena, toen we daar speelde in het eerste seizoen, waren er nog veel problemen met de grasmat. Dat kwam het voetbal niet ten goede. En de sfeer in de begin jaren was zeker niet zoals het nu is, I het was er killer. Als je er nu op terugkijkt, hebben jullie alles uit jullie voetbalcarrière gehaald? Richard: Ik heb er wel altijd alles voor over gehad en alles voor gedaan, maar ik was ook wel een persoon die wel eens uitging. Ik hou wel van lekker uit eten met een wijntje en dat soort dingen. Dat deden we dan op maandagavond, of zondags na de wedstrijd. Gingen we naar Palladium of uit eten met de hele groep. Als je het met mate doet dan moet dat kunnen. Nu is dat anders. Als je iets doet wat volgens de buitenwereld niet kan, staat het meteen op internet via bijvoorbeeld de mobiele telefoons. Toen was dat veel gemoedelijker. Je deed ook veel meer met je medespelers. We gingen na de training nog regelmatig een kaartje leggen in het spelershome van De Meer. Nu is dat heel anders, vaak gaan de spelers direct na de gezamenlijke lunch naar huis. Pagina 23 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 24