Rob Richard Witschge interview Beiden hebben jullie onder Cruijff gespeeld, Richard jij ook nog bij Barcelona, wat was hij voor een trainer? Iemand met verschrikkelijk veel verstand van voetbal. In die tijd deed hij ook nog zelf mee met de trainingen. Hij was het perfecte voorbeeld voor het voetbal, hij was echt de man van de details. Balaanname, snelheid in het spel, voor de man spelen, balsnelheid en hoe je staat, dat ging door tot aan bijvoorbeeld het rondootje. Dan moest je gewoon alles goed doen. Hij deed het zelf ook goed voor en legde het uit, liet de juiste posities zien. En liet je Johan zien dat je echt voor hem ging: ja, dan stond hij er ook voor jou. Jullie hebben allebei in het Olympisch Stadion/ De Meer en in de Arena gespeeld. Wat heeft achteraf de meeste indruk op jullie gemaakt? Rob: Ik ben toch meer voor De Meer, mede omdat ik daar natuurlijk mijn wedstrijden met Ajax heb gespeeld maar ook omdat het veld er altijd perfect bij lag. Ik moet eerlijk zeggen dat het veld in de Arena er nu ook goed bij ligt, maar in mijn beleving was De Meer hét stadion van Ajax. Richard: De hele entourage was top in De Meer De tribunes stonden dicht bij het veld, je hoorde alles. Ik weet nog dat er een grote dikke man zat op de tribune en die hoorde je altijd. Hij riep ook altijd wat tegen John van het Schip. Dan riep hij iets van: "koud hé Schip". Er stond er ook een met een joint op zijn lippen en die riep dan: "werken voor je poen". Dat was mooi. Hoe was het om als broers bij Ajax en later het Nederlands elftal te spelen? Rob: We hebben eigenlijk niet zoveel wedstrijden met elkaar gespeeld, bij Ajax een paar en bij het Nederlands elftal maar één. Het was toch vaak een wisselwerking. In de jeugd hebben we wel vaak samen gespeeld. Het was toch wel apart, je ziet niet vaak dat broers bij Ajax 1 spelen of gespeeld hebben. Achteraf is het dan toch wel jammer dat het vaak een wisselwerking was. Richard brak door samen met Brian Roy en dat koste mij mijn plek. Richard: Voor onze ouders was het natuurlijk ook heel speciaal, twee zoons die bij Ajax 1 spelen. Allebei hebben jullie in het buitenland gespeeld, kijken jullie daar nu met een goed gevoel op terug? Rob: Ik heb anderhalf jaar bij Saint Entienne gespeeld. Het eerste jaar was succesvol, ik werd dat jaar zelfs topscorer van de club. Alleen de aanvoerder het lievelingetje van de trainer kon het niet hebben dat ik topscorer was. Voor de winterstop speelde we in een 4-4-2 systeem. Ik was één van de spitsen en scoorde acht goals. Na de winterstop speelde ik links aan de buitenkant en kwam minder aan scoren toe. Dat zat wat tegen en er speelde nog wat meer dingen waar ik weinig aan kon doen, dus achteraf was het niet zo succesvol als ik gehoopt had. Richard: Bij Barcelona heb ik een geweldige tijd gehad, ik heb daar niet altijd gespeeld natuurlijk. Je had toen een regel dat er maar drie buitenlanders mochten spelen. Ik speelde wel in de Europa cup en heb alleen de finale gemist door een dijbeen blessure. De sfeer in de groep was fantastisch. We werden twee keer kampioen, wennen de beker en de Europa cup. Maar ik wilde toch meer spelen en kwam Bordeaux op mijn pad. Toen heb ik daar drie jaar gespeeld. Door een akkefietje met de trainer heb ik ook nog in Engeland gespeeld cm daarna weer terug te keren naar Bordeaux. Via de intertoto haalden we de UEFA Cup finale tegen Bayern München. Toen ging Edgar Davids weg bij Ajax en ben ik via via weer in contact gekomen met Louis van Gaal. Uiteindelijk ben ik toen teruggekeerd naar Ajax. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 23