Rob Richard Witsel interview Hoe zijn jullie bij Ajax terechtgekomen? Rob: Via toenmalig Ajax scout Janny van Veen. We waren al eerder op zeer jonge leeftijd gevraagd maar onze vader heeft dat steeds tegengehouden. Toentertijd was het nog betaalde jeugd, de A junioren hadden toen ook contracten, en mijn vader zei: "kom maar terug als ze wat kunnen verdienen". Uiteindelijk ging ik op mijn zestiende naar Ajax als eerstejaars A-junior, we woonden toen in Amsterdam West en moesten reizen naar Oost dus dat vond hij wel een goeie leeftijd om te gaan. Richard is ook naar Ajax gegaan, hij was toen dertien, uiteindelijk hebben we dus samen de overstap naar Ajax gemaakt. Jullie hebben bij de jeugd nog op Voorland gespeeld bij De Meer, wat was dat voor een tijd? Richard: Dat was een prachtige tijd. We gingen altijd met tramlijn 9 naar de training, vaak samen met Brian Roy en Danny Muller dan liep je met je tas langs het veld waar het eerste trainde dat was al een hele belevenis. In de tram voelde je je al heel wat, stond je daar met je blauwe Le Coq Sportif tas met het mooie oude Ajax logo erop. Ik had er een van Rob gekregen want die tas kreeg je pas vanaf de A-junioren. Rob: Nu is dat natuurlijk heel anders geregeld nu word je opgehaald en gebracht met een busje, wij deden alles met de tram. Dan kwam je 's avonds cm een uur of negen thuis, en dan stond onze moeder nog voor ons te koken. Dat waren toen lange dagen: 's morgens om half acht naar school en pas laat in de avond thuis. Op vrij jonge leeftijd kwamen jullie bij de selectie, wat deed dat met jullie? Rob: Na twee jaar A-junioren en één jaar bij jong Ajax kwam ik bij de selectie. Ik stond altijd links buiten maar bij Ajax kwam ik links half te spelen. Bij jong Ajax speelde ik op de 4 positie. Het jaar daarop kwam Ajax in de problemen, we moesten tegen P$V, toen werden Aren Winter en ik voor de leeuwen gegooid. Aron moest Gullit afstoppen en ik Gerritsen en die wedstrijd wonnen we 3-0. Johan Cruijff (toenmalig trainer) zei toen dat wij het goed gedaan hadden en krediet bij hem hadden verdiend. En zo kwam ik bij Ajax 1dat is natuurlijk wel gaaf om mee te maken. Richard: Ik heb Rob zijn debuut meegemaakt, daar droom je natuurlijk van als jongetje. Als 17-jarige werd ik voor het eerst gevraagd om met het eerste mee te gaan. Ja dan krijg je de kriebels in je buik en de zenuwen schieten door je heen, dat heb je niet als je eenmaal op het veld staat. Als je dan op de bank zit, je ziet het hoofd van Cruijff en die zegt: "Witschge warm lopen", ja dan krijg je een schok maar dat is wel prachtig. Toen in die tijd was het niet zo dat je op zo'n jonge leeftijd bij het eerste kwam, Cruijff was eigenlijk de eerste die dat deed. Dat is heel wat natuurlijk. Pagina 21 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 22