L ang, lang, lang geleden werd in de mooiste stad van de wereld, Mokum, een bijzonder vervelend en achterbaks mannetje geboren. Bij de allereerste blik van zijn ouders op het mannetje wilden ze hem eigenlijk het liefste Zeiklul noemen, maar bij het aangeven van het mannetje bij de burgerlijke stand bleek dit niet te kunnen. En dus besloten ze hem maar Uri te noemen. Het is natuurlijk niet verbazingwekkend, maar Uri groeide op zonder vriendjes. Kinderen hadden al erg snel door dat hij niet te vertrouwen was. Niemand wilde met het mannetje spelen. Nee, kinderen bleven zelfs op grote afstand van het volkomen onbetrouwbare jochie. Uri merkte natuurlijk wel dat alle kinderen die hij (op grote afstand) zag helemaal leip waren van de lokale voetbalclub. Dus in een uiterste poging om vriendjes te krijgen, schreeuwde hij heel vaak "maar ik ben ook voor Ajax, hoor". Maar iedereen negeerde hem natuurlijk. Toen Uri opgroeide hoorde hij over van een hele bekende Amsterdamse jongen. Ene Johan. Iedereen wilde vriendjes zijn met Johan en Uri was jaloers. Zo jaloers dat hij nooit en te nimmer vriendjes wilde worden met Johan. Hij haatte de enorm populaire Johan die zo goed kon voetballen en Ajax naam en faam bezorgde. Jaren later was Uri groot geworden bij een verzekeringsmaatschappij. Nog steeds geen vrienden, maar van verzekeringen had hij heel erg veel verstand. En omdat hij nog steeds vaak schreeuwde "maar ik ben ook voor Ajax", maar nog steeds niet gehoord leek, viel hij bijna van zijn stoel toen bleek dat er toch mensen waren geweest die dat gehoord hadden. En toen ze hem zelfs vroegen bij Ajax aan het werk te gaan, aanvaarde hij zonder ook maar met zijn ogen te knipperen een bestuurszetel. In zijn jaren bij Ajax kreeg hij vriendjes. Van Os en Henrichs waren zijn vriendjes bij Ajax. En het verbaast natuurlijk niemand dat dat eenzelfde type onbetrouwbare hufters waren als Uri zelf. Henrichs had in zijn zielige leven ook een enorme hekel aan Johan gekregen. Dat schepte een grote band. De mannen werden uiteindelijk zelfs zo geil van zichzelf dat ze zichzelf maar erelid van de allermooiste voetbalclub op Ajax maakten. Waarschijnlijk omdat ze zo'n hard lulletje hadden gekregen van de betonbak die ze hadden laten bouwen of de enorme berg aan knaken die ze bij elkaar hadden weten te krijgen door van Ajax een beursgenoteerd bedrijf te maken. Met al die beslissingen hebben Uri en zijn vriendjes van Ajax een koude club gemaakt. Zo koud dat de kut van Marjan Olfers daarbij vergeleken een hittegolf in de woestijn is! Uri heeft nooit kunnen voetballen. Hij mocht zelfs niet eens op doel staan. Herstel, ze wilden hem zelfs als doelpaal niet hebben. En dat moet de reden zijn dat hij nooit heeft gerealiseerd dat de kracht van Ajax de kracht van de jeugdopleiding is. En niet het kopen van spelers. Dat ziet Johan wel. Dat zien supporters wel. En daarom houden supporters van Johan. Uri kan het niet winnen van Johan. Vroeger niet. Nooit. Maar nu heeft Uri het samen met zijn vriendjes voor elkaar gekregen om de kloon van Uri in de RvC te krijgen. Nog zo'n onbetrouwbare kale bloedhond bij de mooiste club ter wereld. Maar Johan geeft niet op. Johan houdt van Ajax op een manier die de onbetrouwbare, leugenachtige hufters niet kunnen begrijpen. En daarom zal Johan winnen. Daarom moet Johan winnen! Want als Johan wint, dan wint Ajax. En dan winnen we allemaal. En daar zijn dan uiteindelijk maar 3 woorden voor: LEIPE SHIT, OUWE! Ajax is mijn glorie! Op naar de 31e landstitel! Met Johan... even heel duidelijk stellen dat ik NIET in de RvC gekozen ben om dat ik Swart ken... Ik ken Sjaak echt helemaal niet! De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 13