p het moment dat jullie dit lezen, liggen twee belangrijke weken achter ons. Met hopelijk succes op sportief gebied door het overwinteren in de Champions League. Op bestuurlijk vlak daarentegen wordt de strijd op het scherpst van de snede gestreden. Deze soap is zeer slecht voor het imago van Ajax maar ach, het is allemaal in het belang van Ajax... AANBIEDEN PETITIE DOOR SUPPORTERS Op maandag 28 november hebben diverse supportersgroeperingen (AFCA SC, VAK410 en AFCA.nl) een petitie aangeboden aan de ledenraad. Voorafgaand vond een Corteo naar de inmiddels bekende slagboom plaats. Onze dank gaat uit naar alle Ajacieden die hun steun hebben betuigd en duidelijk hun stem hebben laten horen! WIJ ZIJN AJAX! Tekst petitie: Vrijwel iedereen die Ajax een warm hart toedraagt was vorig jaar als een kind zo blij dat Johan Cruijff zich eindelijk weer daadwerkelijk met het al 15 jaar zwalkende Ajax ging bemoeien. Na de nodige ordinaire bestuurlijke gevechten is de stand van zaken momenteel zo dat vrijwel alle technische zaken lopen volgens de visie van onze eigen Verlosser. Het enige punt van discussie tussen de beleidsmakers onderling was nog de invulling van de directie op de ArenA. Met de aanstelling van Louis van Gaal als algemeen directeur door Steven ten Have, Edgar Davids, Paul Romer en Marjan Olfers, buiten medeweten van Johan Cruijff, heeft dit deel van de rvc niet alleen broedermoord gepleegd, maar ook ons als supporters voor een onmogelijke keuze gesteld. Vier mensen, waarvan 3 bestuurders zonder voetbalachtergrond, besloten hiermee om de inmiddels ruim ingevoerde Cruijff-visie in 1 klap op de tocht te zetten en de toekomst van de hele club nog onzekerder te maken. De mogelijkheid bestaat dat als gevolg van de putsch van deze 4 personen, Johan Cruijff zijn handen begrijpelijkerwijs weer van de club af zou trekken en in zijn kielzog oud- toppers als Bergkamp, Jonk, De Boer, achter zich aan zou zien vertrekken. Dat is het laatste dat wij als supporters willen. Deze actie van de rvc onder leiding van Steven ten Have is niet goed te praten, zorgt voor ongekende tweespalt en wordt door ons na het horen van beide partijen en na het afwegen van alle gepasseerde feitelijkheden van het afgelopen half jaar, niet geaccepteerd. Wij de supporters blijven lijnrecht achter de visie van Johan Cruijff staan. Zender daarbij Louis van Gaal af te vallen. Dat Johan en Louis niet door 1 deur kunnen mag duidelijk zijn, maar dat is iets tussen hen beide. Op geen enkele manier mag geaccepteerd worden dat een paar bestuurders die nauwelijks een kwartaal rondlopen bij Ajax, alles en iedereen binnen Ajax tegen elkaar op zouden zetten. De geschiedenis van de club van de afgelopen 15 jaar spreekt ontegenzeggelijk boekdelen en heeft ons jaarlijks sterker overtuigd van onze overtuiging. Nu Cruijff terug is in de schoot van de club staan we heden op een punt in de clubgeschiedenis waarop de meest belangrijke beslissingen genomen moeten worden met betrekking tot de weg welke de club in toekomst in moet slaan. Wij wensen de ledenraad de komende belangrijke periode veel wijsheid toe. Een periode die de toekomst van onze club mede zal bepalen. Pagina 9 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 10