Wm dl® jeugd heeft, [h]©©^ dl© tefesoifD©® O it seizoen ben ik een vaste bezoeker bij de thuiswedstrijden van de Ajax A1 en velen met mij. Gemiddeld zijn er 200 tot 300 toeschouwers aanwezig op De Toekomst als het team van Fred Grim en Ronald de Boer hun kunsten laat zien. Sinds dit seizoen is er ook een Europese competitie voor A1 elftallen genaamd The NextGen Series. 16 teams uit verschillende landen doen daaraan mee, onder andere Barcelona, Aston Villa, Liverpool, Inter Milan en Sporting Lissabon. Verdeeld over vier poules spelen alle teams drie thuis- en drie uitwedstrijden. Ajax A1 zit in poule drie samen met Fenerbache, Rosenborg en Aston Villa. Inmiddels heeft de A1 drie wedstrijden gespeeld in de jeugd Champions League zoals het ook wel wordt genoemd. Thuis werden Aston Villa en Fenerbache vrij gemakkelijk opzij gezet met respectievelijk 2-0 en 5-1De uitwedstrijd tegen Rosenborg werd gewonnen met 2-1 ook hier domineerde Ajax de gehele wedstrijd. Met negen punten uit drie wedstrijden is de A1 op weg om vrij gemakkelijk de kwartfinales te halen van The NextGen Series. Ook in de competitie staat de A1 ongeslagen bovenaan, alle wedstrijden werden minimaal met twee doelpunten verschil gewonnen. Wie kan de A1 stoppen dit seizoen? Ik denk niemand en volgens mij worden ze met twee vingers in de neus kampioen. Wat ze laten zien is vrij indrukwekkend, vrij gemakkelijk worden er velen kansen gecreëerd. Als de afwerking nog beter wordt en alle kansen worden benut dan staat de A1 helemaal niks in de weg om zowel in Nederland als in Europa hoge ogen te gooien. De trainers en staf hebben het aardig voor elkaar, er wordt leuk voetbal gespeeld en als het moet wordt er ook geknokt voor elke centimeter. De spelvreugde straalt er vanaf. Natuurlijk kan het nog beter en soms wat scherper, maar het seizoen is pas begonnen. Met spelers als Davy Klaassen, Quasim Bouy, Lesley de Sa en Victor Fischer heeft Ajax beoogde diamantjes in hun gelederen, er moet alleen nog wat aan geslepen en gevormd worden. Kom als Ajax-supporter zeker eens een keer kijken bij de A1voor meer info wat betreft het speelschema kijk op www.ajax.nl. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 33