Toby Mlerweireü interview Je hebt ergens gezegd dat de spelers zich eens als mannen moeten gedragen op het veld, wat bedoel je daar precies mee? Dat is uit zijn verband getrokken. Het gaat erom dat je bij uitwedstrijden moet proberen te voetballen. Bij Groningen lukte dat niet, het veld maakte dat moeilijk maar als zij druk zetten moet je proberen de lange bal te spelen dat kan niet anders. Dan komt er ruimte voorin en dan moet je duels gaan winnen, en de tweede bal moet voor jou zijn. Het is moeilijk te verwoorden maar dat is mannelijkheid. Dan word er gezegd: 'ja, maar dat ligt aan jezelf, dat is natuurlijk ook wel zo. De verdediging krijgt dan veel druk. Dat gaat negen van de tien keer goed, alleen dat ene foutje is vaak fataal. Als je de bal een keer voorin gooit en Bulykin kan hem vasthouden, dan denkt de tegenstander: 'dit kan niet, we moeten inzakken'. Als we de duels en de tweede bal niet winnen, dan krijgen we alles over ons heen. Wat is de reden dat de seizoensstart niet echt top is? Dat is moeilijk uit te leggen. Wij spelen een spel dat tot in de details heel goed uitgevoerd moet worden. Als het dan niet goed gaat, dan kunnen we nergens op terugvallen. Komen we 1-0 voor, ja dan zijn we vaak los. Helaas komen we te vaak 1-0 achter en dan kunnen we niet ons spel spelen. Dan durven we vaak niet de bal te vragen of door te draaien en dat is dan essentieel. Als je door de druk van de tegenstanders heen kan spelen dan gaan zij geen druk meer geven, want dan wordt het gatenkaas bij ons achterin. Als wij niet vooruit gaan spelen of doordraaien dan zetten zij alleen maar meer druk. Dat zijn punten waaraan we moeten werken, meer flair en bravoure laten zien. Durven te spelen. We hebben de spelers ervoor, maar het moet er wel uitkomen. Vandaag is Ajax - Feijenoord, vind je niet dat daar ook gewoon uitpubliek bij moet zijn Ja, dat is veel leuker voor het voetbal. Als er geen uitsupporters zijn dan is er toch een andere sfeer het is ook een beetje het voetbal dood maken. Er is niks mooier dan een Klassieker met uitsupporters, alles erop en eraan en dan Ajax natuurlijk winnen. Mooier kan toch niet?! Pagina 23 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 24