Alderweireld interview Je staat nog onder contract bij Ajaxtot 2014, ga je dat contract gewoon uitdienen? Ik denk het wel. Ik ben nog jong en Ajax geeft mij de kans cm me verder te ontwikkelen. We spelen Champions League en strijden altijd mee om het kampioensschap. Er zijn weinig teams waar je op dit niveau kan spelen. Als je vroeg naar het buitenland toegaat en je speelt dan niet, ja dat wil ik niet, zo ben ik ook niet. Ajax is een geweldige club, in een fantastische stad. Ik ben helemaal gewend en als ik wil ben ik zo in België. Ik heb nu alles om me heen wat ik wil, er moet echt een topclub komen wil ik Ajax verlaten. Dat zegt ook iets over Ajax. Ik heb geen zin om bij een subtopper in Europa op de bank te gaan zitten. Ik ga niet zomaar weg. Dat komt ook doordat Frank de Boer de trainer is en ik denk dat we met Ajax nog iets kunnen neerzetten. Wat is Frank de Boer voor een trainer? Frank is een heel gedreven persoon, die elke dag alles uit je wil halen. Hij heeft een duidelijk beeld van hoe hij Ajax wil laten voetballen en gelukkig is het nu rustig bij de club. De trainer gaat blijven en spelers gaan niet zomaar weg, dus je kan iets opbouwen en Ajax laten spelen zoals dat hoort en de supporters het graag willen zien. Dat brengt rust, zeker ook naar het team toe. Vorig jaar was het onrustig binnen Ajax, wat krijgt een speler daarvan mee en wat doet dat met je? Het ging niet echt over ons, het ging meer om de jeugdopleiding en op bestuursniveau. Daar merken wij weinig van en de trainer doet er goed aan om er weinig over te praten. Wij kunnen er toch niks aan veranderen. Het doet natuurlijk wel pijn. Zeker als je na Madrid uit van vorig seizoen de column van Cruijff leest, dan zie je dat toch liever anders. Wij weten ook wel dat we die wedstrijd niet goed waren en hadden ook liever anders gevoetbald. Dat doet wel pijn maar wat er in de kantoren gebeurt ja, daar merken we weinig van. Wij werken van wedstrijd naar wedstrijd en focussen ons daar op. Wat er op bestuursniveau gebeurt daar kunnen wij toch niks aan doen, natuurlijk zijn we wel geïnteresseerd in wat er gebeurt maar het beïnvloedt ons niet op het veld. De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 23