T@hy Alderweireld interview Als jonge jongen kwam je via GBA (was toen een Belgische satellietclub van Ajax) in 2004 bij de jeugd van Ajax, hoe was die overstap? Heftig, alle beste jeugdspelers mochten van GBA naar Ajax. Dat waren er vijf of zes in totaal. Je was natuurlijk trots dat je naar Ajax mocht. Studio sport was in België ook te krijgen dus daar keek ik dan altijd naar, dan zag ik Ajax en dat vond ik dan geweldig. Ja, en als je dan naar die club mag die ook bekend staat om hun fantastische jeugdopleiding dan denk je alleen maar: ik ga er naar toe. Alleen na een paar maanden merk je dat het best wel heftig is zo'n overstap. Je gaat naar een andere school en je komt in een gastgezin. Dat was best zwaar voor iemand van zo'n jonge leeftijd en ik had ook last van heimwee. Het voetbal en mijn familie heeft mij daar doorheen getrokken en ben ik blij dat ik toen die overstap hebt gemaakt. Je kwam toen in een gastgezin, was dat moeilijk? Dat was heel zwaar, ik zou mijn ergste vijand geen heimwee toewensen. Ik vind het heel moeilijk te beschrijven wat dat precies is, maar ik had er heel erg veel last van. Mijn voetbal heeft er gelukkig nooit onder geleden, was dat wel zo dan was ik waarschijnlijk weer snel terug naar België gegaan. Na een bepaalde tijd begin je gewend te raken aan alles, je wordt ouder en je neemt iets meer afstand van je ouders en je broers. Ja, dan is de heimwee snel voorbij. Toen ging het ook alleen maar beter en beter. Wat is Ajax voor een club? Wereldberoemd. Als jonge jongen keek je naar Ajax en dat was het mooiste wat er was. Op toernooien speelde wij tegen teams onder de 12 en 13 en als je dan Ajax zag aankomen dacht je van: whoo! De uitstraling en bravoure. Ze hadden ook altijd de beste teams. Daar staat Ajax ook om bekend. Waar wij nu ook komen met de selectie, we worden overal herkend. Mensen onderschatten vaak wat voor invloed Ajax heeft in Nederland en in de rest van de wereld. Je bent pas 22 jaar en hebt al meer dan 100 duels voor Ajax gespeeld, vind je niet dat er soms teveel druk op je word gelegd? Nee, het is alleen maar goed dat mensen mij zien als een volwaardige speler van de selectie. Dat heb ik zelf ook wel afgedwongen de laatste twee jaar. Ik zal niet altijd beoordeeld worden met een negen maar ik ben best wel stabiel en dat word volgens mij gewaardeerd. Beoordeel mij maar als een volwaardige speler Op Ajax niveau zijn er maar weinig centrale verdedigers die pas 22 zijn, vaak zijn ze een jaar of 27. Daar ben ik best wel trots op. Ik kan nog niet zelf een verdediging helemaal neerzetten. Daar ben ik mee bezig en dat komt wel, dat moet je ook de tijd geven. Als Theo of Jan wat zegt in het veld komt dat anders over dan als een jonge speler iets zegt. Dat komt door meer ervaring en gespeelde wedstrijden. Dat ben ik nu aan het opbouwen en dat gaat wel goed, denk ik. En als je bij Ajax speelt weet je dat de druk hoog is. Pagina 21 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 22