Lsfeamg] Viitor D k waarschuw maar even vooraf: dit stukje wordt een lofzang op Vurnon Anita. Een pleidooi voor de kleine middenvelder. Mensen die hem niet goed vinden, kunnen dit stukje misschien beter mijden. Mensen die zweren bij een middenveld met Siem de Jong en Theo Janssen ook. Of misschien ook niet. Laat je overtuigen van de noodzaak van een Vurnon Anita op het middenveld. Denk aan de laatste wedstrijden van het afgelopen seizoen. De wedstrijden waardoor we kampioen werden. Met Vurnon in de basis. De aankoop van Theo Janssen was wat mij betreft niet nodig geweest. En nee, dat zeg ik niet pas nu duidelijk is dat het niet loopt met hem als verdedigende middenvelder. Toen Janssen werd gekocht, vreesde ik alweer voor de positie van Vurnon. En dat bleek te kloppen. Waarom moet hij bij het begin van het seizoen altijd weer zijn trainers overtuigen? Hij is klein, ja oké. Maar op het middenveld hoeft dat geen probleem te zijn. Hij is fel; hij brengt de felheid in het elftal die we eigenlijk ook hadden verwacht van Theo Janssen. Vurnon kan snelheid in het spel brengen en zich vastbijten in de tegenstander. Hij heeft misschien niet de lange passes naar de vleugelspelers zoals Janssen die kan hebben, maar dat kunnen Alderweireld en Vertonghen ook. En als Vurnon op het middenveld speelt, denk ik dat de kwaliteiten van Christian Eriksen ook weer meer tot uiting komen. Want doordat hij nu geen goede aanvoer van achteren heeft, heeft Eriksen zijn draai ook nog niet gevonden en zijn de eerste kritieken op zijn spel alweer te horen. Elet feit dat Anita op meerdere posities kan worden ingezet, is natuurlijk, zoals al zo vaak gezegd is, zowel een voordeel als een nadeel. Als links- of rechtsback komt hij niet tot zijn recht. Ja, het is nog altijd beter dan Daley Blind, maar dat is ook niet zo moeilijk (wat heel jammer is, want het was natuurlijk fijn geweest als Daley net zo goed als zijn vader was geweest, maar helaas. Maar dat is een andere discussie). Als Van der Wiel geblesseerd of geschorst is, zeg ik: breng de jeugd in (Ruben Ligeon, en als we dan toch bezig zijn: Stefano Denswil als backup in plaats van Ooijer of Blind). Maar laat Vurnon op het middenveld staan. Ik vind het ook best als De Jong in plaats van Janssen het veld moet ruimen voor Vurnon. Zolang hij maar in de basis staat en Janssen niet meer als verdedigende middenvelder met de punt naar achter wordt opgesteld. Hopelijk gaat Janssen dan ook opeens stukken beter spelen. Vurnon knokt zich uiteindelijk altijd wel terug. Dat zit in zijn karakter. En in zijn kwaliteiten. Hij klaagt of zeurt nooit. Hij laat zijn voeten spreken, op de trainingen en in invalbeurten en overtuigt daarmee uiteindelijk de meeste trainers. Hij heeft altijd die grote lach op zijn gezicht. Geen onvertogen woord als hij dan weer op deze en dan weer op die positie speelt, of op de bank moet zitten. Altijd vriendelijk tegen de supporters en geïnteresseerd in ze. Een echte Ajacied. Misschien heeft Frank de Boer vandaag wel al het licht gezien, wie weet. Maar laat Vurnon dan ook eens een tijd een vaste basisspeler zijn en zijn waarde voor ons bewijzen. Tot slot even iets heel anders. Vorig seizoen schreef ik een stukje over de slechte sfeer in het uitvak. En als je erover schrijft wanneer het slecht is, moet je er ook zéker over schrijven wanneer het goed is, vind ik. Sinds dit seizoen is de sfeer echt top. Sinds de bekende mensen van VAK410 hebben besloten elke wedstrijd weer in het uitvak te staan, gewoon die kutcombi in te stappen, er voor Ajax te zijn en het uitvak op te zwepen, is het weer een feestje om naar uitwedstrijden te gaan. De mentaliteit draait langzaam om (of wat zeg ik? Langzaam? Het gaat onwijs snel eigenlijk). Dus complimenten voor 410 en zo'n beetje iedereen in het uitvak tegenwoordig die net zo hard meedoet. Nu alleen nog hopen dat de mentaliteit op de tribune ook overslaat naar de spelers op het veld... De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 17