Anno 2001 0 itwedstrijden 26 januari kwam onze droom uit: VAK410 bestond op dat moment 10 jaar, een absoluut hoogtepunt waar wij al die jaren keihard aan gewerkt en voor geknokt hebben. Het ging met vallen en opstaan. We begonnen met enkele tientallen jongens tijdens een bekerwedstrijd op noord, kregen uiteindelijk een eigen vak toegewezen voor een paar honderd jongeren en zijn verder gegroeid en verhuisd naar twee volledig gevulde vakken op zuid. In de begin jaren was er nog veel commentaar, omdat onze manier van supporten anders is. Maar langzaam maar zeker werd ons doorzettingsvermogen gewaardeerd en haakten steeds meer mensen aan bij de manier waarop wij Ajax willen aanmoedigen. De sfeer in de Arena is in de afgelopen drie jaar enorm veranderd. Steeds vaker, steeds harder en ook steeds meer mensen doen mee bij de opzwepende nummers van VAK410. We hebben met z'n allen mogen meemaken wat voor resultaat dit kan hebben, met het winnen van het kampioenschap op de allerlaatste speeldag als onvergetelijk hoogtepunt! Maar daar houdt het voor ons niet mee op, er zijn nog een heleboel dingen die we met VAK410 willen bereiken. Eén daarvan is het veranderen en verbeteren van de sfeer in het uitvak. Deze was al jaren hetzelfde en naar ons idee niet Ajax waardig. De tegenstander kleineren, idioten naast het uitvak gek lopen maken, sarcastische zang bij een achterstand... Wij vinden dat het hoofddoel moet zijn om Ajax positief te ondersteunen en door de moeilijke momenten van een zware uitwedstrijd heen helpen. Door met steeds meer jongens mee te reizen naar uitwedstrijden en in de toekomst ook weer regelmatig een tifo-actie in het uitvak te organiseren, willen we ons doel bereiken. Uitdragen dat we trots zijn op Ajax, van de stad Amsterdam houden en beiden nooit zullen verloochenen. We hebben in dit nog prille seizoen al snel gemerkt dat het uitvak enorm veel lawaai kan maken. Zowel wanneer we voor staan, als wanneer we achterstaan. De toon is gezet! Door ons streven om de sfeer in het uitvak te verbeteren, zijn we echter wel genoodzaakt om ons "neer te leggen" bij de gehate combi-regelingen. Maar op dit gebied zal ons standpunt NOOIT veranderen en dit zullen we ook altijd blijven uitdragen. We willen zelf bepalen wanneer we vertrekken, hoe we rijden, waar we een pauze nemen om de beentjes te strekken en waar we parkeren, om vervolgens een stadswandelingetje te maken. Wij zijn pro eigen vervoer! Pagina 13 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 14