V andaag staat DE wedstrijd op het programma. Al dat gezeik van sommige mensen over dat De Klassieker allang geen echte klassieker meer is vanwege het enorme krachtverschil doet me werkelijk helemaal niets. Er is in dit land gewoon maar één wedstrijd die die titel mag dragen, en dat is mijn grote liefde Ajax tegen dat niets betekenende schijtclubje uit die stinkende, grauwe pleuresstad. Maar die prachtzin waar ik deze column mee begon doet me ook even denken aan Vertonghen. Je weet wel, die Belg die zo kaarsrecht achterin staat met zijn borst zo ver vooruit dat ik af en toe denk dat hij in de houding is gesprongen. En die, toen we twee jaar terug die dennenappel hadden gewennen, dat liedje uit volle borst aan het zingen was. Ik moet toegeven dat ik op dat moment Vertonghen wel een klein beetje in mijn hart heb gesloten. Maar Jan, dan moet je ook achter je woorden blijven staan en niet terugkrabbelen! En zeker niet je excuses daarvoor aanbieden! Je had moeten zeggen "Excuses? Flikker op! Ach, ik sta niet echt bekend als een fan van ons "Belgische verdedigingsblok" achterin. Want mijn mening is dat Vertonghen gewoon een schijtbak is. Mensen begrijpen het niet als ik dat zeg, want je krijgt dan bijna standaard te horen dat hij altijd de goede instelling heeft en zijn mouwen weet op te stropen als dat nodig is. Inderdaad helemaal waar, maar Vertonghen is een hele laffe voetballer! Als hij al een keer een bal naar voren speelt (in plaats van breed of terug), dan doet hij daarna altijd een paar stappen achteruit. En hij moet juist vooruit! Bal spelen en druk naar voren. Maar Janneman durft dat niet. En ik geloof best dat hij het wel zou kunnen, maar hij doet het niet. Pas als Ajax achter staat, of in de laatste minuten van een wedstrijd durft hij de schroom van zich af te schudden en naar voren te denken. En het spel van Vertonghen is de reden dat alle kritiek p Janssen onterecht is. Man, wat word ik schijtziek van al dat onterechte gezeik op Janssen. En nee, niet de kritiek op het feit dat Janssen rockt natuurlijk. Dat interesseert me toch geen ene reet! Het interesseert me werkelijk geen fuck wat hij privé allemaal doet! Als Janssen het leuk vindt om blowend met een stijve lui bejaarden te swaffelen, dan moet hij dat vooral lekker doen. Als hij er maar voor zorgt dat er op het veld niets te merken is van wat hij allemaal uitvoert... Op het veld moet hij gewoon presteren! Maar terug naar de kritiek... het lijkt me toch wel duidelijk dat iedereen gewoon kan zien dat Janssen meer kwaliteit in zijn grote teen heeft dan bijvoorbeeld Anita in zijn hele lijf. Sorry, ik bedoel natuurlijk lijfJE... Je ziet Janssen tijdens een wedstrijd bijna ritueel zelfmoord plegen van pure frustratie over die slappe zakken achter hem. Dan lopen ze weer alleen maar achteruit te ballen, valt de hele tactiek uit elkaar en is het alle hens aan dek om de gaten die vallen dichtte lopen. Janssen is een erg goede voetballer, maar je moet hem wel gebruiken op de beste manier. Dat betekent dus dat die frietvreters achter hem hem moeten ontlasten, door meer druk naar voren uit te oefenen en dan komen meteen de grote kwaliteiten van Janssen naar voren. En wat kunnen we dan een druk op de tegenstander uitoefenen! En dat is dan ook meteen een heel klein beetje kritiek richting De Boer. Ja, een klein beetje omdat wel duidelijk te zien is wat De Boer precies wil met Ajax, en dat is aanvallend voetbal spelen met heel veel druk naar voren. En daarom ben ik echt heel blij met De Boer. De kritiek is dan ook alleen maar p het feit dat het hem blijkbaar ook niet lukt om die angst bij Vertonghen weg te nemen. Frank moet gewoon een keer op een training de broek van de reet van Vertonghen trekken, hem laten bukken, dan aan Jan laten zien dat hij echt kloten heeft en dat het hoog tijd is dat hij die ook een keer tijdens de wedstrijd laat zien! Aangezien het om een Belg gaat moet De Boer er wel meteen even bij zeggen dat hij het niet letterlijk, maar figuurlijk bedoeld. Maar terug naar de wedstrijd van vanmiddag... Ik denk dat de eerste ouderwetse 7-klapper van dit seizoen aanstaande is. De supporters van de kakkerlakken denken bij een bal die het stadion uit gerost word en een goed genomen inworp al dat ze goed spelen. En ze hebben totaal niet door dat langzaam maar zeker "het Koeman-effect" (dat is de 'kwaliteit' om een club binnen afzienbare tijd volkomen naar de klote te helpen) zichtbaar wordt. (bedenk me trouwens dat ik mijn spandoek "MAN, WAT ZIJN WIJ BLIJ DAT KOEMAN JULLIE TRAINER IS" nog even moet maken) Ajax is mijn glorie! Op naar de 31e landstitel! Leipe shit, ouwe! Allez, hierbij even een rectificatie: die club uit oio, haar supporters, en alles wat ermee te maken heeft, ZIJN en BLIJVEN KUUUUTTT- KAKKERLAKKENÜ! De Meersche Helden 2Ü11 - 2012 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 13