Niet verdrinken Van Mokum et is pas oktober en ik erger me nu alweer vreselijk aan het voetbal, of eigenlijk meer aan het gebrek aan voetbal, dat Ajax de laatste maanden tentoonspreidt. Het achteroverleun-mechanisme draait in Amsterdam op volle toeren, zo lijkt. Ik vond dat vooral het geval bij de wedstrijd Groningen- uit, waarin de Ajacieden over het veld sloften alsof ze de avond ervoor bij een feestje van Wayne Rooney waren geweest. Hoeren, sloeren en vooral heel veel zuipen. Paul Gascoigne op de gastenlijst. De dag erna is één strip paracetamol te weinig. Ach, u begrijpt me. Toen ik daaraan dacht, vroeg ik me af wat onze boys eigenlijk zouden zuipen gedurende een dergelijke escapade in de avonduren. Ergens vind ik de liquide voorkeur namelijk veelzeggend over iemands persoonlijkheid. Ik neem mijn gedachten betreffende een aantal Ajacieden inzake het alcoholische onderwerp daarom even met u door. Te beginnen met trainer Frank de Boer. In hem zie ik een bescheiden bierdrinker, die vanwege vrouw en familie inmiddels ook een rood of wit wijntje is gaan waarderen. Echter denk ik van Frank dattie 'm halverwege de jaren '90 flink kon raken. Jeroen Verhoeven gehesen in traditionele lederhosen zou in mijn optiek de perfecte reclame zijn voor de Duitse Oktoberfesten. Pullen, nee, vaten Duits lagerpils voor Jeroentje! Van der Wiel vind ik een coole mojitoboy. Cocktailtje, stoer kijken. "Enneh, niet te sterk want dan moet ik altijd hoesten." André Ooijer. Tja. Nogmaals tja. Toch een beetje het jongetje uit de klas, dat wanneer hij voor de zoveelste keer door klasgenoten in de zeik werd genomen, plotseling met een vuurrood hoofd begon te schreeuwen, om vervolgens in snikken uitte barsten. Daarom een maltbiertje, naast z'n autosleutels. Onze centrale grotebabbelbelgen; Alderweireld en Vertonghen: "Twee Vlaamse pintkes graag," behoorlijk voor de hand liggend. Over de drankzucht van Theo Janssen heeft de vaderlandse pers al in grote mate bericht. Het Grolschmonster uit Tukkerland heette hij in Enschede. Theo nuttigt z'n bier het liefst te voet op de snelweg, sla de beelden van de Twentse huldiging er maar op na. Voor een fijnbesnaarde speler als Christian Eriksen zou ik een witte Chablis opentrekken. Vanwege z'n leeftijd wellicht aangelengd met water. Maar voor Chris is het kwaliteit boven kwantiteit. Siem de Jong vind ik ook wel zo'n type, maar dat lijkt mij er een die na een serieuze wijnkeuring stiekem op het toilet een Heinekentje in z'n nek giet, om vervolgens weer goedkeurend naar zijn glas exclusieve wijn te gaan zitten staren. Gelukkig hebben we ook nog iemand in de gelederen waar de vodkaliefhebbers zich mee kunnen identificeren. Begrijp me goed: identificeren, niet meten. Want een Rus eruit drinken terwijl er vodka in het spel is, is onmogelijk. Bulykin wint het gegarandeerd van je. Je wilt niet eens weten wat er in zijn bidon zit. In assistent-trainer Henny Spijkerman zie ik een liefhebber van dure Scotch, en anders cognac. Gecombineerd met een elitair sigaartje, het geheel consumerend vanuit een comfortabele hangstoel. Beetje Bourgondisch type. Sigthorsson heeft zich de woede van de voltallige selectie inclusief trainersstaf al eens op de hals gehaald. Als blijk van waardering voor alle steun en medewerking tijdens zijn eerste maanden bij Ajax, nam hij eens een typische IJslandse delicatesse mee. 's Ochtends glunderde Sigthorsson, toen hij de bijzondere fles na drie maanden weer uit de vriezer haalde, in de wetenschap dat hij er zijn nieuwe kameraden na de middagtraining mee zou trakteren. Het heet Naprdaprdeskinsky, van het fabuleuze merk Naprdapsdeskinsk, uiteraard geheel volgens het driehonderd jaar oude familierecept en met maar 75 procent alcohol. "Godverdomme," schreeuwde Frank de Boer luid uit nadat ook hij een shotglaasje van het IJslandse lekkers in zijn keel deponeerde. "Deze troep is niet te zuipen. Wil je ons allemaal dood hebben? Je hebt mazzel dat ik niet naar de politie stap. 'Poging tot massamoord'. Daley en Micky lopen al te kotsen! Ja lach maar Kolbeinn, maar jij speelt tot de winter niet meer. Ik verzin wel wat. Klootzak. Hee Mounir, hoe ging het trainen? Kolbeinn heeft een lekker drankje voor ons meegenomen, wil je ook wat?" Pagina 11 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 12