FootbülL comgjD^©© South-Crew Wat wel anders is vergeleken met de situatie bij ons is dat de supporterstreinen daar aan de normale treinen gekoppeld worden. We werden raar aangekeken toen wij vroegen of er dan niets gebeurde bij rivaliserende steden/clubs. Wij zagen onszelf al stoppen op kakkerlak cs... Ondanks onze nationale haat tegen alles wat Duits is, hebben zij het als uitsupporters op belangrijke punten beter voor elkaar. Er is een goede communicatie met de clubs waar tegen gespeeld moet worden waardoor spandoeken, bandieries en andere sfeerverhogende middelen altijd meegenomen kunnen worden. Ook is er een afspraak (deze is door de Duitse bond vastgelegd!) dat elke club 10% van de capaciteit van hun stadion aan de andere club MOET geven. Verder werd er veel gediscussieerd. Bijna niemand die aanwezig was begrijpt (wijzelf toch ook niet?) dat wij naar bijna alle uitwedstrijden een verplichte buscombi hebben. Ook vinden de buitenlandse supporters het maar vreemd dat er een verplichte uitkaart is cm überhaupt uitwedstrijden te kunnen bezoeken. Na de enerverende bijeenkomst was het in de avond weer tijd voor bier drinken. Dit keer was er een klein feestje georganiseerd in het home van FC Kopenhagen. Dit viel echter letterlijk in het water door een enorme stortbui. In korte tijd viel er 18cm regen! Het stadion was dan ook volledig onder water gelopen. Tot groot leedvermaak van de Brondby-fans was de schade groot. Ondanks hun onderlinge rivaliteit organiseerden ze het hele FSE weekend gezamenlijk. Dag 3 Jaarvergadering en afsluiting Zondag was een saaie dag met een jaarvergadering en het kiezen van een nieuw bestuur van de FSE. Naar aanleiding van de workshops zijn er werkgroepen gevormd. Wij zullen ook participeren in een werkgroep op Europees niveau. Deze werkgroep zal gaan proberen om een uniforme standaard te krijgen voor de bezoekers van uitwedstrijden en regels waaraan clubs zich moeten gaan houden. Dat dit hele FSE congres serieus wordt genomen mag wel gezegd worden. FSE bestaat door toedoen van de UEFA en zij waren dan ook aanwezig tijdens dit congres. Als toetje werd een bezoek gebracht aan "Christiania". Dit is een 30 jaar geleden door hippies gekraakte legerbasis net buiten het stadscentrum van Kopenhagen met softdrugs, drank en veel graffiti. Het kwam een klein beetje in de buurt van een miniversie van ons mooie Amsterdam. Het was een goed georganiseerd, gezellig, onderhoudend en bovenal weekend. Het komende seizoen gaan we, vanuit □ns eigen Mokum, hard aan de slag met de werkgroep waarin we participeren en zullen we de opgedane contacten verder intensiveren. Indien we leuke berichten, uitkomsten en/of ander nieuws hebben vanuit de FSE zullen we dit met jullie delen via onze site www.sthcrw.nl en/of via twitter www.twitter.com/sthcrw Ook de voorbereidingen op het nieuwe seizoen zijn in volle gang. De eerste oefenwedstrijdjes zijn bezocht, de JC schaal mocht Twente meenemen, de Open Dag was een succes, nieuwe merchandise t-shirts zijn gemaakt, doeken voor komend seizoen zijn in voorbereiding, nieuwe stickers worden gedrukt Ja het leven van een supporter stopt niet in de zomerstop! De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 7