Football ©smgsjiï3©©© South-Crew at te doen in de zomerstop? Het afgelopen seizoen is afgesloten met een derde ster als bekroning, ledereen kent het wel: de "donkere periode", als wij niet naar de mooiste club van de wereld kunnen... Voor de één een hel en voor de ander een ideale onderbreking om even op adem te komen van alle stress: de zomerstop. Voor ons de perfecte tijd om na te denken, om voor te werken en te plannen voor het nieuwe seizoen. Supporter zijn stopt niet in de weken dat er geen voetbalwedstrijden zijn! Football Supporters Europe In een eerdere De Meersche Helden hebben jullie in een stukje van de Ajax Supportersvereniging al iets kunnen lezen over "Football Supporters Europe" (www.fanseurope.org). Deze overkoepelende organisatie is bedoeld voor supportersverenigingen, supportersgroepen maar ook individuele supporters uit Europa. De bedoeling van deze overkoepelende organisatie is om samen te strijden voor onze idealen als voetbalsupporters en serieus genomen te worden. Iedereen kan hier vrijblijvend lid van worden. Tot voor kort was onze officiële supportersvereniging het enige lid in Nederland. Inmiddels zijn wij echter ook aangesloten bij de FSE. De jaarlijkse drie-daagse bijeenkomst in Kopenhagen heeft één van ons samen met een medewerker van de supportersvereniging van 1 tot en met 4 juli bezocht. Dag 1 workshop 'Flaming Stands' faninitiatieven over Pyrotechniek Op vrijdag was er een welkomstfeest met barbecue en bier (ook dat gaat gewoon door!) bij het supportershome van Brondby. Met een opkomst van zo'n 150 mensen uit heel europa (van Engeland tot Macedonië) was dit een goed moment om met supporters van andere groepen/clubs te praten en te kijken hoe het hun vergaat in het dagelijks supportersleven. Er werd ook nog een presentatie gegeven over legaal! vuurwerkgebruik in Noorwegen tijdens de wedstrijden. De Noorse voetbalbond stond open voor een gesprek met de fans en het resultaat is dat een aantal clubs legaal vuurwerk mag gebruiken voorafgaand aan hun wedstrijden op daartoe aangewezen plekken (dit zijn delen van de vakken met fanatieke supporters). Deze werd afgesloten met wat vuurwerk van Alpha Brondby (supportersgroep Brondby). Dag 2 Workshop 'Fans on tour or not?!' over het bezoeken van uitwedstrijden Zaterdag was het tijd voor het echte werk en werden er vijf bijeenkomsten georganiseerd. De bijeenkomst die wij bezocht hebben ging over het bezoeken van uitwedstrijden. Er werd gesproken door een mevrouw van de Deense spoorwegen en een vertegenwoordiger van een ultra groepering van Borussia Dortmund. Door om tafel te zitten met supporters hebben de Deense spoorwegen het vandalisme in supporterstreinen teruggebracht. De schade is daarmee teruggebracht van ongeveer 1 miljoen naar nog geen 10.000 euro per jaar. Dit is onder andere gekomen door supporters zelf te laten stewarden en GEEN politie-inzet in en rondom de treinen! Pagina 5 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 6