Lege plekken HB Harder edio Juli viel op Ajax.nl het volgende te lezen: 'Ajax verkoopt 40.000ste seizoenskaart'. Naar mijn mening had hier eigenlijk moeten staan: 'Ajax verkoopt 40.000ste tien-rittenkaart'. Bij elke thuiswedstrijd zijn er namelijk talloze lege plekken in het stadion te zien. Deze lege plekken zijn veel Ajacieden een doorn in het oog. Natuurlijk helpt het niet dat de stadionspeaker rond de 85e minuut omroept: 'Ajax bedankt, pak hem beet, 49.126 Ajacieden voor hun opkomst'. In de eerste plaats komt dit aantal niet overeen met de werkelijkheid omdat Ajax ervan uitgaat dat elke seizoenskaarthouder zich ook daadwerkelijk in het stadion bevindt en daarnaast zijn er in de 85e minuut meestal al 15.000 supporters naar hun auto vertrokken. Het grootste probleem zijn echter de supporters zelf. Hoofdzakelijk komen de vele lege plekken doordat er teveel supporters zijn die puur een seizoenskaart nemen om verzekerd te zijn van een plaatsje bij de zogenaamde topwedstrijden tegen Twente, PSV en 010. Een seizoenskaart van Ajax neem je echter uit liefde voor de club, om je club te steunen, door dik en dun. Dus óók tegen De Graafschap en RKC thuis. Tijdens de CL groepsfase hoorde ik veel supporters roepen dat ze de prijzen te hoog vonden; 'ik kom niet voor Real, maar om Ajax te zien spelen'. Een kreet naar mijn hart. De prijzen waren overigens ook veel te hoog, maar dat is weer een ander verhaal. Ga nu eens met de volgende instelling naar het stadion: 'ik kom niet naar het stadion om Excelsior te zien, maar om ons Aller Ajax te zien voetballen'. Het maakt écht niet uit of we tegen RKC of tegen Internazionale voetballen. Je ziet het verschil alleen aan de shirts van de tegenstander, niet aan die van ons aller Ajax! Elke wedstrijd staan er elf Godenzonen op het veld, waarom? Omdat wij Ajax zijn en wij zijn de beste! Elke wedstrijd horen er 51.000 supporters in het stadion te zitten, waarvan het merendeel hun club ook daadwerkelijk aanmoedigt. Remember Twente thuis! Natuurlijk is het voor veel seizoenskaarthouders niet mogelijk om altijd te gaan. Bijvoorbeeld in verband met ziekte of de familie. Verder kunnen zaken als werk en financiën natuurlijk een rol spelen. Waar het mij om gaat is dat er teveel 'supporters' zijn, je kunt ze eigenlijk beter voetballiefhebbers noemen, die maar vijf a zes keer per seizoen komen opdraven omdat de tegenstander zo 'goed' is. Waarvoor koop je dan een seizoenskaart van ons aller Ajax? Om zeker te zijn van deze zogenaamde topwedstrijden of omdat je geen zin hebt om in de rij bij de sigarenboer te staan en een keer tweede ring te zitten met PSV thuis? Mijn verstand komt zover niet. Dit is pure laksheid en pure gemakzucht. Dit terwijl de fanatiekere jongens en meisjes moeite doen om er een feest van te maken, ontstaat door deze mensen een Arena die qua tribunebeeld meer weg heeft van een Gelredome. Schande, door dit soort knuppels blijft de prijs van een seizoenskaart ook maar stijgen. Teveel mensen nemen die twaalf wedstrijden die ze missen op de koop toe en zijn nog voordeliger uit ook. Kijk maar naar het parkeergeld, de bierpot en alle andere kosten die de echt trouwe supporters maken. Zo niet, dan zetten velen 'voetballiefhebbers' hun kaartje bovendien op marktplaats om 'uit de kosten te komen'. Kortom, je neemt een seizoenskaart om je club te steunen. Kun of wil je niet, leen hem uit of bied hem desnoods bij Ajax aan. Heb je hier geen zin in, dan luidt mijn advies: wil je vijf a zes keer 'per seizoen'goed voetbal zien met vooral goede tegenstanders? Neem dan een abonnement bij het 'Oranje Legioen'! Pagina 4

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 5