Jn het Optrad] émp blinden m ®®®®®§j koning^ Pepperoni et seizoen 2010-2011 eindigde voor Ajax in typische Ajax style want het was opluchting, rommeligheid, haat en nijd en vreugde die in 1 grote mixer terecht waren gekomen en ontaardde in een vreemde vorm van euforie. Zo'n beetje half Nederland heeft zich reeds voorzien van drie getatoeëerde sterren op een lichaamsdeel of staat nog in de wacht bij de lokale versierder en tevens heeft het nieuwe, bekritiseerde shirt alweer gretig aftrek genoten. Ajax is kampioen geworden en mede door de aanstelling van Frank de Boer is er weer geloof gekomen in succesvolle jaren en dat heeft er toe geleid dat er ook een absurde run op seizoenskaarten heeft plaatsgevonden. Kijkt U er dan komend seizoen niet van op wanneer hij/zij die naast u zit/staat afgelopen jaar nog door het land ging met een sjaaltje van een andere club. Een strijd die helaas niet is geëindigd en nog steeds voor onrust zorgt bij vooral de supporters, is die □ver de invulling van de diverse bobo-zetels en het te volgen bedrijfsplan bij Ajax. Na jaren van slecht voetbal, wisselvallige spelers en trainers, geldgeile bestuurders en geen kampioenschappen zal het seizoen 2010-2011 voornamelijk herinnerd worden als het seizoen van de revolutie onder leiding van de verlosser Johan Cruijff en zijn apostelen. Flet was een revolutie waarop velen aangaven te hebben gewacht en het zorgde dan ook voor veel beroering, discussie en hoog oplopende emoties in Amsterdam en ver daar buiten. We zijn nu weer een aantal maanden verder, het seizoen 2011-2012 is net begonnen en onder leiding van Frank de Boer gaan we de strijd met de concurrentie aan op jacht naar de 31e titel. Als ik kijk naar Frank de Boer zie ik een leider, een verlosser, een leraar, een chef, een recht door zee persoon, een rasvoetballer en vooral een ras Ajacied die alles in zich heeft cm "zijn" jonge honden gretiger dan gretig te maken voor iedere prijs die er maar te winnen is. Werk je hier niet aan mee, dan zal hij niet te beroerd zijn cm te melden waar de uitgang is met het vriendelijke verzoek lekker elders te gaan spelen. Als men in België nu een enquête op poten zet met het verzoek aan de bevolking om zoveel mogelijk eigenschappen te noteren voor de door hun gewenst toekomstig leider qua regering, dan komt daar zo goed als zeker Frank de Boer uit. Ajax is momenteel een klein België, een kleine staat die nog elke dag draait. Waar mensen werken, mensen geld verdienen en dagelijks bezoek krijgen van fans, bewonderaars en supporters. Ajax is net als België al enige tijd op zoek naar een nieuw bestuur (regering) en deze zou er via Johan Cruijff en zijn volgers werden geïnstalleerd, daarmee zorgende voor rust en structuur. Maar tot op heden is het er allemaal niet duidelijker en rustiger op geworden. Kijkende naar de CV van JC is er geen sprake van onderschatting op het gebied van voetbalkennis en zijn leiderscapaciteiten in het veld destijds als voetballer, maar bestuurder of informateur is een heel ander vak en daarvoor moet je vanuit de verdediging starten. Johan Cruijff was een aanvaller en zoals het een goed aanvaller betaamt in de topsport heeft ook het grote boegbeeld van Ajax egoïstische trekjes die je nou juist net niet moet gebruiken bij het opzetten van een bedrijfsstrategie. Frank de Boer is een verdediger pur sang en vandaar uit kan je gezond en structureel gaan bouwen en dit gepaard laten gaan met rustig overzicht en het plaatsen van de juiste pionnen op de juiste plek. Op voorspraak van JC is er een RvC ontstaan, waarvan één lid daadwerkelijk een actief verleden heeft bij Ajax en drie anderen waarbij ik de link naar de club niet snel kan ontdekken. Tot op heden is de daadwerkelijke reden niet bekend betreffende de afwezigheid van Cruijff bij de installering van de nieuwe RvC op maandag 25 juli 2011 in de Arena, maar het toont niet echt respect tegenover je eigen "onderdanen" en vertrekkende leden/commissarissen. Op basis van zijn verleden als speler en trainer valt zijn kennis van zaken op dat gebied niet te betwisten, maar als zakenman heeft hij zich nimmer bewezen, want ondanks dat de Academie zijn naam draagt wordt die geleid door anderen en in het verleden was El Salvador bankroet in verband met malafide zakenpartners die een dealtje hadden waar zelfs Spaanse varkens hun neus voor t ophaalden. Beste Johan Cruijff, Je mag dan een prachtig Ajax verleden hebben en een grootheid zijn in de mondiale voetbalwereld, maar gedraag je niet als een klein verwend kind en stop met het teruggooien van die modderhopen. Mijn zegen heb je niet nodig want wie ben ik nou als simpele betalende supporter van mijn geliefde Ajax, maar zet je arrogantie een keer in de ijskast, daal af naar het niveau waarop gewone stervelingen acteren en geef Ajax zoals beloofd zijn smoel terug. Pagina 3 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 4