©mg© mening Redactie Edwin van der Sar: keeper van de eeuw, ijskonijn, penaltykiller. Heeft als keeper zoveel gewonnen dat een schoorsteenmantel niet genoeg is om al zijn prijzen op te zetten. Hij is zijn profcarrière begonnen bij Ons Aller Ajax, vertrok na de gouden negentiger jaren naar Juventus. Helaas was dat niet de beste periode uit zijn carrière, gelukkig ging Edwin daarna naar Engeland om via Fullham terecht te komen bij Manchester United. Daar werd succes na succes behaald en onze Van der Sar was er de onbetwiste nummer 1 Maar aan alles komt een einde, zo ook bij Edwin van der Sar. Op woensdag 3 augustus nam hij afscheid in de Amsterdam Arena. Grote namen reisden af naar de ArenA om op een grootse manier afscheid te nemen van Nederlands beste keeper ooit. De ArenA zat tot de nok toe gevuld en ze wilde er allemaal een leuke avond van maken. Immers het gouden Ajax uit 1995 zou er spelen. Bijna iedereen van dat team was aanwezig, helaas konden Jari Litmanen en Clarence Seedorf niet komen. En uiteraard was de coach van toen, Louis van Gaal weer even coach van Ajax. De tegenstander was Oranje uit 1998 onder leiding van Guus Hiddink. Emoties kwamen omhoog, nog eenmaal de helden van toen met de Europacup 1 aan de zijlijn. En uiteraard een ereronde langs de supporters en nog een keer een teamfoto met de beker met de grote oren. Kippenvel tot op het bot: wat was dat prachtig. En dan als sluitstuk van de avond, Ajax 1 tegen Van der Sars dreamteam. Edwin voor het laatst onder zijn lat, je zag dat ook bij hem de emoties soms een rol speelde. Rooney, Giggs, Saha, Bergkamp en anderen waren van de partij. Sir Alex Furgesson en Sir Bobby Charlton waren er ook om Edwin te eren,om maar even twee namen te noemen. Een prachtige avond zou het worden. Nog één keer een rondje langs het veld, met zijn familie. Nog één keer Nummer 1 op zijn rug, nog één keer de ovatie van het publiek. Een laatste rondje, een laatste applaus van het publiek. Nog één keer een brok in de keel, bij Edwin en ook zeker bij de supporters. De laatste speler van het Ajax uit 1995 heeft afscheid genomen. Nog één keer een groots vuurwerk voor hem, nog één keer een groepsfoto. EDWIN VAN DER SAR IS EEN ECHTE AJACIED. Pagina 33 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 34