TodmQdw MDe Goeie ouwe tijd Dreigende taal? Ach nee. Ik heb een contract voor twee jaar getekend, dat maak ik zeker af. Ook wanneer we volgend jaar down zouden gaan, wat jammer zou zijn. Ik reken erop dat het bestuur zijn best zal doen om te versterken waar dat mogelijk is en financieel verantwoord. Dat vertrouwen heb ik al wel gekregen. En wanneer Ajax inderdaad mijn visie op de naaste en verdere toekomst wil en kan volgen, dan blijf ik misschien nog wel langer dan die twee jaar hier. Who knows. Bij mijn vertrek uit Joegoslavië heb ik me voorgenomen pas na zes, zeven jaar terug te zullen keren. Om dan bij Hajduk jeugdtrainer te worden of zoiets. Omdat ik dan lang genoeg onder de druk zal hebben gestaan om successen af te dwingen'. Lacht spontaan: 'Misschien ben ik er dan wel een beetje gek van geworden'. Voetbal vult zijn Ajax-leven nagenoeg compleet. 'Thuis werk ik altijd de aantekeningen uit die ik hier maak tijdens wedstrijden of trainingen. De muziek staat dan voor mijn dochter keihard aan, maar die hoor ik nauwelijks wanneer ik schrijf. Dan denk ik ook na over de familieproblemen die ik natuurlijk ook bij Ajax heb. De spelers zijn mijn kinderen, al geloven ze dat zelf nooit wanneer ik dat wel eens zeg. Ik laat ze naar buiten nooit vallen. Al durf ik nu wel te zeggen dat ik maar moeilijk begrijpen kan dat ze over money-money praten, terwijl ze nog niet eens helemaal zeker zijn van een kampioenschap. Dat vind ik niet professioneel. Wie weg wil moet gewoon na de laatste wedstrijd zeggen: 'Sorry bestuur, sorry Ivic, maar ik ga nu naar Spanje'. Op de valreep claimt hij nog enig begrip voor de spelstijl, waarmee hij met Ajax startte en die niet bepaald tot het onverdeelde genoegen van de fans was. 'Ik heb te maken met profvoetballers. Winstpremies komen daarbij altijd op de eerste plaats. Het tweede belang heette Ajax, het derde ons eigen publiek en pas daarna kwamen de supporters van de tegenstanders. Ik kon niet anders dan sterk defensief beginnen. Anders hadden we in die beginfase zo'n achterstand opgelopen, dat we nooit meer kampioen hadden kunnen worden. Zeer bewust heb ik er een voor deze selectie geschikt systeem in willen hameren. De jonge onervaren spelers wisten in de wedstrijd dat zij zich altijd aan dat systeem konden vasthouden. Terwijl een ster als Krol naar eigen inzicht kon handelen. Door dat systeem-voetballen zijn de jongsten zichzelf vaak gaan overtreffen. Zonder dat systeem zou Ajax nu niet bovenaan gestaan hebben'... -t*i' i' - Pagina 31 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 32