ToowQuw M© De Goeie ouwe tijd Een opdracht waarin de drukke voetbalfanaat wondersnel slaagde. 'Doordat iedereen vanaf het eerste moment zo pal achter me is gaan staan, heb ik nooit spijt gehad van mijn vertrek uit Joegoslavië. Voor mij was Ajax voor mijn komst een big name. Die indruk is juist gebleken, wat de organisatie van de club betreft. Het bestuur heeft me de volledige vrijheid van werken gegeven, het contact met Bobby (Haarms, de hulptrainer RED) was vanaf begin af aan geweldig en ik heb bijna alle spelers enthousiast gekregen voor mijn ideeën. Bij hen is de spelvreugde teruggekeerd, doordat ik al het gehol zonder bal uit de training gegooid heb'. Wat niet wegneemt dat hij rond de seizoenstart een derde plaats in de eindrangschikking als het maximaal haalbare taxeerde. 'Ik was toen in m'n hart bang dat we als geheel te onervaren waren. Verschillende nieuwe jongens, sommigen nog erg jong, en een Suurbier die dreigde te vertrekken. Toen heb ik ook mijn enige echte fout gemaakt door Josko Gluic nog aan te kopen. Ik kende hem nog als back uit Joegoslavië, terwijl hij bij Eagles als spits speelde. Zo'n allrounder dacht ik bij Ajax nog hard nodig te kunnen hebben. Achteraf bleek dat niet zo. Maar daar staat tegenover, dat ik andere nieuwe spelers, sneller gebracht heb dan zij waarschijnlijk ook zelf gedroomd hadden. Daarom: een club kan beter één speler kopen die niet aan de verwachtingen voldoet dan een trainer'. Ivic diende in één van de laatste stafvergaderingen van de Ajax-top een plan de campagne in voor de (naaste) toekomst. 'Het probleem van Ajax is tweeledig: er moet een basis gelegd worden voor een toekomst op lange termijn, maar ook één voor succes in het volgend seizoen. Ajax is nu eenmaal een naam die altijd succes nodig heeft. Altijd. Dat is deze club aan haar verleden verplicht, aan z'n internationale reputatie. Ik zal de komende weken moeten gaan vechten voor een wezenlijke versterking van de groep. Juist door de comeback in Europa. Vliegen we snel uit de Cup, waar ik bang voor ben op basis van de huidige mogelijkheden, dan zal Ajax niet alleen prestige verliezen maar ook minstens twee van zijn beste spelers: Krol en Geels. Wat die en anderen...me too... dit seizoen gepresteerd hebben is crazy work. Met dit team nog eens voor een tweede keer kampioen worden lijkt me uitgesloten. Dat mag geen mens van niemand van ons nog eens verwachten. Er moet iets gebeuren.' De Meersche Helden 2011 - 201 2 Pagina 3Q

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 31