Em complete /km^ in clicfefciirem rac In 2009 kondigde Arena-directeur Markerink aan dat alle stoeltjes die aan vervanging toe waren, plaats zouden maken voor roodwitte zitplaatsen. Dit zou echter nog wel vijf jaar duren, omdat de stoeltjes langer meegingen dan verwacht. In de tussentijd kregen minder opvallende objecten zoals de doelnetten en de cornervlaggen wel de clubkleuren. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 26 Vorig jaar (november) gingen de Ajax Supporters Raad en het sfeerteam in gesprek met Ajax om te kijken wat de mogelijkheden waren om de Arena meer rood-wit te laten kleuren. Door de supporters werd er aangegeven dat het vooral ging om de kleur van de stoeltjes, maar ook om andere gedeeltes in het stadion zoals de omlopen en trappenhuizen. Medewerkers van de marketingafdeling van Ajax zouden onderzoeken wat er budgettair haalbaar was. Commercieel directeur Van der Aat kwam er in mei dit jaar op terug en zegde toe dat er wijzigingen zouden komen in het stadion. Vooralsnog is er niet naar buiten toe gecommuniceerd om welke wijzigingen het gaat. Conclusie Na 15 jaar zijn Ajax en de Amsterdam Arena er niet in geslaagd om het stadion een complete Ajax- uitstraling te geven. Initiatieven vanuit supportersgroeperingen hebben ervoor gezorgd dat er toch iets gedaan werd aan de grauwe, kille betonbak en op een aantal plekken de clubkleuren wel te zien zijn. Het belangrijkste (de stoeltjes, trappenhuizen en omlopen) lijkt voor Ajax en de Arena echter steeds een geldprobleem te zijn. Vreemd, aangezien het hoofdgebouw wel voor een bedrag van 20 miljoen euro verbouwd kan worden. De hoop blijft gevestigd op de belofte van Arena-directeur Markerink dat de stoeltjes in 2014 (of eerder) rood-wit zullen kleuren.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 27