Een ©®orropD©S§ Sm clubkleuren rac [Hen complete Arena in clubkleuren, hoe lang duurt het nog? Op 14 augustus 2011 is het precies 15 jaar geleden dat de Amsterdam Arena werd geopend. Sinds de verhuizing uit stadion De Meer in 1996 wordt er al geklaagd over de identiteitsloze en sfeerloze uitstraling van het nieuwe onderkomen van Ajax. We zijn inmiddels 15 jaar en vele valse beloftes en vruchteloze discussies verder, waarin vooralsnog weinig vooruitgang is geboekt. Het grote heikele punt lijken de oerlelijke stoeltjes, die bij de bouw van het stadion in alle kleuren van de regenboog zijn geproduceerd, zodat het bij lage toeschouwersaantallen zou lijken alsof er toch veel mensen op de tribunes zaten. Dat dit niet heeft gewerkt, is de laatste jaren wel gebleken. Dat de Arena niet meteen kon worden omgetoverd tot een echt Ajax-stadion heeft te maken met het feit dat Ajax niet de eigenaar en de enige gebruiker van het stadion is. Supporters namen ondertussen zelf het initiatief om het stadion meer Ajax-kleur te geven. Dit resulteerde onder andere in een groot graffiti kunstwerk in de gracht onderaan de zuidtribune op de eerste ring. Dankzij het sfeerteam kwam er op de randen tussen de eerste en tweede ring bovendien een versiering waarop alle prijzen van Ajax inclusief jaartallen vermeld worden. Toen adidas in 2000 sponsor van Ajax werd, leek de verbetering in de aankleding van het stadion zich voort te zetten. Er verschenen grote permanente spandoeken in de grachten op de korte zijdes en historische posters van spelers op de omloop. Het was echter duidelijk dat dit nog steeds niet zorgde voor de bij velen gewenste uitstraling die een Ajax-stadion zou moeten hebben. Een aantal jaar later leek het dan eindelijk te gaan gebeuren. De regenboogstoeltjes zouden verdwijnen en nieuwe zitplaatsen in de clubkleuren zouden ervoor terugkomen. Het bleek echter om een klein gedeelte van het stadion te gaan. Alleen in het midden van de oosttribune op de tweede ring werd het Ajax-logo in de stoeltjes verwerkt. Een paar seizoenen daarna kreeg ook de perstribune een wit-rood-wit likje verf, maar nog steeds werd het stadion gedomineerd door kleuren die niet bij Ajax hoorden. Pagina 25 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 26