Tta making En zoals afgesproken stonden we in januari 2011 weer bij Hans in de werkplaats. Dit keer waren er tevens wat andere leden van de werkgroep aanwezig. Grote kerels pinkten een traantje weg, even was Bobby weer in hun midden. Het beeld, groter dan Bobby zelf, zag er top uit. De gelijkenis was perfect, en de aanpassingen waren naar tevredenheid gedaan. Zoals het beeld er daar bijstond, ja zo kon hij eigenlijk al geplaatst worden ware het niet dat hij van was was. Hier en daar moest er nog een kleine verandering gedaan worden, dat deed Hans ter plaatse. Toen de werkgroep weer richting Amsterdam vertrok waren beide partijen tevreden: het wassenbeeld kon naar de bronsgieter. Op zich liep alles voorspoedig, alleen de door de werkgroep geplande deadline voor het plaatsen van het beeld zou niet gehaald worden. De streefdatum was 6 juni 2011Dan was het precies twee jaar geleden dat Bobby overleed. Al snel werd er gekeken naar een nieuwe datum. Dit werd 29 juli 2011Dit zou een goede datum zijn. Net voor het begin van het nieuwe seizoen en de open dag van Ajax. Ook met de aangevraagde vergunningen ging het voorspoedig, op een paar kleine dingen na waren die zo goed als rond. Begin januari 2011 ging het wassen beeld van Bobby naar de bronsgieter en half mei vertelde Hans Jouta dat het beeld klaar was. Dus stond er voor de werkgroep eind mei weer een ritje richting Friesland op het programma. Daar aangekomen liet Hans met trots het eindresultaat zien en wederom was het centimeters kippenvel. Trots, emotioneel en verguld waren we met het eindresultaat. Hier hadden we het met zijn allen voor gedaan. Even zittend op het bankie naast Bobby een sigaretje roken, je hoorde hem bijna meeroken. Pagina 23 De Meersche Helden 2011 - 201 2

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 24