Tho maldog Na de tekening begon Hans Jouta aan een schaalmodel en toen deze klaar was werd het hoog tijd voor de werkgroep om af te reizen naar Friesland. Begin september 2010 reisde een delegatie van de werkgroep richting Friesland en wat we daar te zien kregen overtrof onze hoge verwachtingen. Zoals elke Ajacied had ook de werkgroep wat kleine op en aanmerkingen, deze werden uitgebreid met Hans Jouta besproken en de veranderingen werden door hem aangebracht. Met een goed gevoel werd Friesland verlaten en er werd meteen reikhalzend uitgekeken naar het volgende bezoek. Ondertussen zat ook de werkgroep niet stil. Voornaamste punt was waar het beeld moest komen te staan en wat de mogelijkheden waren. Eigenlijk waren er vier opties waar het beeld zou kunnen staan: bij het supportershome, op sportpark De Toekomst, op het veldje naast het trainingsveld bij het hek voor de sloot en de vierde optie werd aangedragen door de gemeente bij de hoofdingang van De Arena. Insteek van de werkgroep was dat het beeld eenmalig werd neergezet en voor alle supporters toegankelijk moest zijn. De Toekomst viel af omdat het jeugdcomplex tegenwoordig nauwelijks meer toegankelijk is vanwege de besloten trainingen. Daarnaast zou er ook vanuit Ajax geen toestemming komen omdat er al een Bob Haarms tribune is. Een beeld erbij was wel erg veel eer voor een assistent trainer. Door de optie supportershome kon een streep vanwege het feit dat het huidige home er niet lang meer zal staan en het nieuwe home voorlopig nog op zich laat wachten. Het beeld nu plaatsen en daarna meeverhuizen was vanuit de werkgroep geen optie omdat men geen 'gesleep met een beeld' wilde. Locatie trainingsveld vond men min of meer in niemandsland, en doordat de trainingsvelden niet meer als trainingsveld gebruikt worden ook ongeschikt. De keuze viel dus op de hoofdingang vanwege de bereikbaarheid voor de supporters en de toegevoegde waarde voor het stadion. Dit vond ook de Amsterdam ArenA een goed idee, die de werkgroep door het woud der vergunningen hielp en de organisatie rondom de onthulling ondersteunde. In december 2010 was het weer tijd om richting Friesland te gaan. Hans Jouta was inmiddels klaar met het wassen beeld op ware grote. Daar aangekomen zagen we een groot object staan bedekt met een grote Ajax vlag. Toen Hans de vlag van het beeld trok was de verbazing groot en de reactie emotioneel. Velen van de werkgroep kenden Bobby persoonlijk en wat we zagen was Bobby. Zijn pinkie, de zegelring, zijn bril, zijn karakteristieke houding en het bankie, alles was aanwezig. Daar stond onze Bobby; een echt kippenvel moment. Met een beetje fantasie kon je hem zelfs horen: 'TAK, TAK, TAK, TAK, TAK'. Uiteraard hebben Ajacieden altijd wat te zeiken, dus ook wij. Ook dat werd weer besproken met Hans en hij zou er voor zorgen dat bij ons volgende bezoek de kleine aanpassingen waren gedaan. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 23