Uvw, k weet natuurlijk niet hoe het bij degene is die deze regel nu aan het lezen is, maar ik heb al een aantal maanden een enorm brede glimlach op mijn porem staan. Begint onder mijn linkeroor, dan helemaal tot onder mijn rechteroor en al mijn tanden en kiezen zijn zo'n beetje wel te zien. Echte Ajacieden hoef ik die glimlach niet uit te leggen. Het is die glimlach waarom de rest van Nederland zo'n ontzettende pesthekel aan ons heeft. Zo'n heerlijke arrogante glimlach waaraan supporters van andere clubs je al meteen herkennen als Ajacied. Maar je lacht je toch werkelijk de ballen uit je broek als je even aan vorig seizoen terugdenkt... Eigenlijk stonden we gewoon op een achterlijke hoeveelheid punten achterstand. Maar toch begonnen de clubs die toen boven ons stonden aan alle kanten punten te morsen. Pisvee kon op een gegeven moment niet eens meer winnen van dat Jupiler-clubje uit 010 en ook de Tukkers stonden de laatste paar wedstrijden met knikkende knieën in het veld. En toen we het uiteindelijk in eigen hand hadden, toen wist ik het ook echt honderd procent zeker: die slappe lui van de Knvb kon die schaal in Mokum overhandigen aan de grootste club die dit land ooit heeft gekend! Wat een wedstrijd was dat trouwens! De sfeer bij die wedstrijd is echt met geen pen te beschrijven... Nog nooit is er in die betonbak zo ontzettend veel pestherrie gemaakt! Zelfs toen die vreselijke stem van Dreetje Hazes het beton van de Arena leekte doen scheuren, zong iedereen de longen uit zijn lijf. Man, het schijnt zelfs dat het "Joden, Joden, Joden" zo afgrijselijk hard werd geschreeuwd dat Coronel telefoontjes kreeg uit Israel of het alsjeblieft wat zachter kon! Ik dacht eerst dat de spelers van Twente na de warming-up allemaal nieuwe broekjes hadden aangetrokken, maar later bleek dat ze er allemaal een luier onder droegen. Gewoon omdat ze hun broek volscheten van angst. Dat oppermachtige gevoel wat ik herken uit tijden van weleer was weer helemaal terug. En vanaf de allereerste tot de allerlaatste seconde van de wedstrijd was het volkomen duidelijk dat die 30e titel een feit was. Na het laatste fluitsignaal zag ik zoveel volwassen mannen met tranen op hun wangen... En om me heen waren dat tranen op de wangen gecombineerd met een wijsvinger richting de hemel. Even Piet, Joark, Sjaakie, Bobby en al die andere grote Ajacieden die vanaf hun wit-rood-witte wolk meegenieten feliciteren met deze mijlpaal. Maar wat dan dit seizoen? Is er echt iemand die twijfelt aan die 31e landstitel? Nee, toch? We maken ons als echte Ajacieden toch alleen een beetje zorgen over ons Europese avontuur? Of we daar ver in zullen kunnen komen. Maar ook daar maak ik me niet zoveel zorgen over. Want ik zie in het veld een echt team staan. Jochies die voor elkaar willen knokken. Voor elkaar door het vuur gaan. En wat voor Ajacieden zo mogelijk nog belangrijker is... ze ballen weer met echt Mokums gogme! Vertonghen draafde daarin wel helemaal door toen hij ging vertellen dat hij geloofde dat El Huildaoui eerlijk was toen hij zich ziek meldde. Maar Jan weet natuurlijk ook dat die voetballende strontvlieg helemaal geen "goede gast" is, maar juist een enorme etterende zweer, die we hopelijk nog voor het sluiten van de transfermarkt af kunnen voeren. Maar als Jan inderdaad zo over El Huildaoui denkt, dan had hij op het Museumplein de microfoon moeten pakken toen Mounir een prachtig passend striemend fluitconcert kreeg! Maar dat deed Jantje dan weer niet... Maar dat even terzijde... Ajax is een erg hecht team aan het worden. En zo'n team kan heel erg ver komen. Nee... zo'n team gaat ver komen! Dus laat Barcelona en Manchester United maar komen! Oh, en dan wil ik afsluiten met het uit de wereld helpen van een misverstand betreffende de kakkerlakken. Bij het schrijven van deze column wordt er namelijk enorm veel aandacht geschonken in het nieuws aan Fer. Je weet wel, dat sukkelige flikkertje uit die grijze, grauwe schijtstad waar ze bij het lokale clubje al blij zijn als een inworp goed gaat. Nou, het nieuws is namelijk dat Fer heeft bijgetekend. Maar dat is helemaal verkeerd naar buiten gebracht. Het is allemaal gebaseerd op een enorm misverstand. Hiernaast heb ik daar het bewijs van geplakt... Ajax is mijn glorie! Op naar de 31e landstitel. En de beker. En Europa? Mijn ticket naar Munchen heb ik alvast geboekt! Leipe shit, ouwe! Joe Wish De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 13