Ik ben Bert Jan en ben vanaf dit seizoen als bestuurslid actief binnen de AFCA Supportersclub. Op dit moment zijn we bezig met een ledenwerving en promotieplan. Komende seizoen willen wij dit gaan uit-voeren met als doel meer leden en een betere naamsbekendheid voor de Supportersclub. Mijn naam is Sander Huisman, 31 jaar en opgegroeid in Steenwijk, 8 jaar gestudeerd en woonachtig in Groningen en ik woon nu alweer 1,5 jaar in Amsterdam. Ik werk als teammanager bij een □verheids-organisatie. Ooit Ajax supporter geworden omdat ik veel op straat voetbalde en voetbal keek op tv en het aanvallende voetbal van Ajax het voetbal was waarvan ik hield. Als voetballend jochie zag ik wekelijks de beelden van Marco van Basten, Gerald Vanenburg en Frank Rijkaard. Het kon niet anders of je werd voor Ajax. Nadat ik tijdens en mijn studietijd actief ben geweest in de lokale (onder andere gemeenteraadslid in Groningen) en in de landelijke politiek, besloot ik iets anders te gaan doen met mijn vrije tijd in Amsterdam. Aangezien ik veel wedstrijden van Ajax bezoek en op de Toekomst te vinden ben, besloot ik 'iets te willen doen voor de AFCA supportersclub, mede omdat de doelstellingen precies overeenkomen met mijn ideeën. En zo geschiedde. Op dit moment ben ik meewerkend lid, en ben mede verantwoordelijk voor de ledenwerving S. promotie. Ik hoop nog een aantal jaren actief te blijven bij deze supportersvereniging. Ik ben Roberto en sinds mijn 10e Ajax-supporter. Vanaf 2007 ben ik actief bij de AFCA Supportersclub. In het begin als webredacteur en nu zo'n 2,5 jaar als bestuurslid communicatie. Ik ben verantwoordelijk voor de website, ons artikel in De Meersche Helden, de tweets op Twitter en ik notuleer tijdens onze vergaderingen en die met de directie. En dat zonder Schoevers diploma! Daarnaast beheer ik het externe mailverkeer met supporters en andere groeperingen/websites. Daarnaast zit ik als vertegenwoordiger in de ASR, onderhoud ik de contacten met Only Friends en heb ik mede de collecte georganiseerd voor het standbeeld voor Bobby Haarms. Ik streef ernaar dat Ajax en de supporters een goede band met elkaar hebben en geen haat-liefde verhou-ding. Wij moeten trots kunnen zijn op onze club en ons daarmee kunnen identificeren. Met ruim 42.000 seizoenkaarthouders vind ik dat wij als trouwe fans ook recht van spreken hebben en betrokken moeten worden bij relevante zaken zoals de prijzen van seizoenkaarten en losse kaarten. Als klein jochie was ik gek op dat prachtige shirt, het indrukwekkende klassieke logo en het creatieve en aanvallende voetbal. Mijn idolen waren Ling, Tahamata, Olsen, De Wit en Van Basten. Mijn eerste wedstrijd in het Olympisch Stadion was de topper tegen psv in 1982 met Johan Cruijff en 2 doelpunten van Lerby. Vanaf 1984 stond ik op de F-Side en behoorde ik tot het zang-gedeelte □p het vak. Nu heb ik een seizoenkaart op vak 126. De Meersche Helden 2011 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 9