De tranen van Patje ale motivatie Pepperoni vlak voor het einde van de competitie zou ik kunnen gaan schrijven over de gewonnen dennenappel of fruitschaal, maar helaas op het moment van de gestelde deadline voor de laatste column van dit seizoen bestaat er daarover nog geen zekerheid. Verdriet, emotie, een traan en een glimlach blijven je altijd bij en zeker na een prachtige finale, dus waarom geen herinnering daarover. De wedstrijd is zo langzamerhand wel bekend bij eenieder die aanwezig was, het op de buis zag of het hoorde op de radio. Zelfs de generatie daarna die niet ontkwam aan de herinneringen van zij die getuige waren. Geen mooie pot was het daar in Wenen, geen technische hoogstandjes zoals in de vele wedstrijden daarvoor, maar wel strijd en nimmer hangende hoofden op een moment dat het even niet liep. Het was een team van stoere jonge honden, trouwe oude leiders en 100% gemotiveerde invallers die destijds de cup met de grote oren veroverden en meenamen naar Amsterdam. Hoogtepunten waren natuurlijk de goal, de karatetrap van Louis en de euforie na het laatste fluitsignaal, maar toch kwam een van de mooiste momenten pas tot stand nadat de Godenzonen daags na de finale waren geland op Schiphol en de deur van het vliegtuig open ging. Als jong pikkie bij Ajax terechtgekomen, gehard door de 2e opvoeding van Louis, immer beschermd door moeder Lidwina en geliefd geraakt door zijn goals en acties zoals alleen een echte Ajax spits dat kan stond daar opeens Patrick Kluivert oog in oog met zijn moeder. Ze had de wedstrijd zelf thuis gekeken maar besefte als geen ander dat Patje op 't moment van landen bij zijn moeder hoorde te zijn. Vanaf die vliegtuigtrappen schoot de emotie zo je woonkamer binnen en kon je alleen maar tot het besef komen dat het winnen van prijzen niks maar dan ook niks met geld te maken heeft. Het Ajax van toen won alle prijzen door simpelweg liefde te tonen voor het spel en de club, en daarnaast ook nog eens hongerig te zijn naar succes. Het resultaat van het Bosman-arrest is nog immer zichtbaar in het voetbal en heeft er destijds deels toe geleid dat die generatie voetballers het spoor bijster raakte, maar □p dat hoogtepunt waren salarissen niet doorslaggevend. Wat toen gold was respect, liefde en het belang van 't team S. de club boven alles en iedereen en dat bleek de beste fundering voor het winnen van prijzen. De 30ste landstitel ligt momenteel net als de 19e beker voor het grijpen en dan komen alle statistieken weer naar boven in de media. Volgens vele "kenners" heeft Twente voor beide prijzen de beste papieren en juist daarin schuilt nu het gevaar bij een ploeg. Bij Ajax moet er niet hoofdzakelijk gekeken worden naar kwaliteit, maar gewoon dag en nacht naar het beeld van Patrick Kluivert die zijn tranen de vrije loop laat in de liefdevolle armen van zijn moeder. Dat moment van liefde, emotie en geloof is het belangrijkste dat een speler team dient te bezitten om prijzen te kunnen winnen. Pagina 3 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 4