Seizoenskaart uitlenen ingezonden ag ik je seizoenskaart lenen? Hoe vaak gebeurt dat niet! Als jezelf niet kan of een andere reden hebt. Waarom niet? Vaak wordt er niet nagedacht over wat er eventueel kan gebeuren. Soms kan het ook verkeerd aflopen, dan gebeurt er iets waar jezelf niets, maar dan ook helemaal niks aan kan doen. Daags na een wedstrijd ligt er dan een brief van de deurwaarder op de mat, daarin staat dat je een strafbaar feit hebt gepleegd in het stadion. Je krijgt van de KNVB een boete en een landelijk stadionverbod van nul tot zestig maanden. Je hebt zoveel dagen de tijd om te bewijzen dat jij het niet geweest bent. In die dagen moet je ook advies gaan inwinnen bij de Supporters Advies Commissie (ook wel SAC genaamd), die kunnen je namelijk helpen en begeleiden. Op jouw seizoenskaart is iemand het stadion binnengekomen en die heeft tijdens de wedstrijd vuurwerk gegooid of een ander strafbaar feit gepleegd. In eerste instantie gaan er diverse doem scenario's door je hoofd. Een stadionverbod, alles wat je hebt opgebouwd is in een klap weg en hoe nu verder? Jij kan aantonen dat je het niet geweest bent en camerabeelden laten dat ook zien. Sterker nog via beelden kunnen ze zien welke persoon het strafbare feit heeft gepleegd en op welke seizoenskaart hij is binnengkomen en op welk tijdstip. Maar als eigenaar van de seizoenskaart blijf jij te allen tijde verantwoordelijk. Jij moet ervoor zorgen dat de dader zich vrijwillig aangeeft bij Ajax, pas dan ben je vrijgesproken. Als je geluk hebt is dat snel opgelost maar dat hoeft natuurlijk niet altijd zo te gaan, want als dader weet je natuurlijk ook wat er boven je hoofd hangt. Als het dan goed afloopt denk je alles is voorbij Niks is minder waar, als jij denkt dat alles voorbij is staan er ineens twee rechercheurs voor je deur. Zwaaiend met een politiepas willen ze jou spreken, als je dan niet thuis bent maar je vrouw wel ja dan kan je je voorstellen dat ze meteen in paniek raakt. Er is wat gebeurd met mijn man, misschien heeft hij wel een ongeluk gehad. Na veel gevraag laten de rechercheurs dan los dat het gaat om wat er in het stadion is gebeurd en dat ze daar wat meer over willen weten. En ze weten alles van je, wat je doet waar je woont en zo verder. Vriendelijk wordt er dan gevraagd of je ze zo spoedig mogelijk wilt terugbellen voor een afspraak. Als je geluk hebt zijn er dan vrienden of je krijgt begeleiding van het SAC, en die steunen je of geven advies. Want in jouw ogen is het probleem al opgelost, de dader heeft of gaat zich immers aangegeven. Maar de rechercheurs willen hele andere dingen van je weten, ze willen misschien wel via jou infiltreren binnen de supportersgroeperingen van Ajax. Maar gelukkig sta je sterk in je schoenen en heb je het SAC die je helpt en meegaat naar het gesprek. Diezelfde avond wordt er nog een afspraak gemaakt met de rechercheurs. Wat zij alleen niet weten is dat je niet alleen komt. In eerste instantie wordt dat door hun ook niet geaccepteerd, maar jij wilt het zo anders geen gesprek. Want in jouw ogen ben je onschuldig. Na een kort gesprek sta je dan snel weer buiten zonder iets gezegd te hebben. Ze wilden alleen maar horen of jij je seizoenskaart hebt uitgeleend. Gelukkig is dan alles toch goed afgelopen, maar wat als je niet sterk in je schoenen staat of geen hulp hebt wat dan? Misschien word je dan zo onder druk gezet dat je bezwijkt, en wel met ze in zee gaat. En als je dan toch gaat praten en het wordt bekend dan is je aanwezigheid bij Ajax niet meer gewenst. 1:1)1:11 IISI'HI U;:.E|:T Z'N VOOIliM □enk altijd goed na aan wie je je seizoenskaart uitleent. Jij als eigenaar bent altijd verantwoordelijk, ook als er iemand anders op jouw kaart het stadion betreedt. Kom je toch in de problemen laat je dan bijstaan door bijvoorbeeld de Supporters Advies Commissie ook wel het SAC genaamd. Pagina 33 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 34