w/k lr~\ls er al voor kakkerlakken gejuicht wordt bij Ajax, dan zal Rik wel een minutenlange staande ovatie krijgen"... De zin was eruit voor hij er erg in had. Maar tegelijkertijd ook een gezicht erbij waarbij niets van een grap te lezen was. "Pardon?", zei ik. "Welke gek gaat er nou zijn handen op elkaar doen voor zo'n zakkenvullende bloedhond?" "Let op mijn woorden", zei hij op nog serieuzere toon, "85% van die betonbak gaat voor hem klappen!". "Ach man, je bent maf in je kop! Er is een nog grotere kans dat je door 74 smerissen in een ACAB-shirt in je reet wordt geneukt dan dat!" Maar meteen toen ik dat had gezegd, begon de twijfel al bij me toe te slaan... Nee, niet dat ik dacht dat smerissen het niet lekker vinden om iemand in zijn reet te neuken... nee, daar twijfel ik niet aan. Maar ik begon wel heel erg sterk te twijfelen of er niet een kern van waarheid zat in zijn woorden. Want ik had het dit seizoen inderdaad ook meegemaakt! Ik zat voor de zoveelste keer dit seizoen te kijken naar een aantal jochies in het mooiste voetbalshirt ter wereld. Je kent ze vast wel... die jochies die zonder inspiratie, zonder beleving, zonder gogme, zonder trots lopen te ballen in dat shirt. Maar opeens zie ik de lelijke pleurisharses van Wijnaldum heel groot op de schermen in de Arena. En hij lachte...! Meteen was ik klaarwakker! Ik lag niet meer languit over de rij lege stoeltjes naast me, maar zat kaarsrecht! Was ik nou echt zo diep in slaap gevallen dat ik in het seizoen 2011-2012 bij de wedstrijd tegen de kakkerlak pas wakker was geworden?! Maar ja, als dat zo was, dan was ik ook in het verkeerde stadion wakker geworden, want iedereen was aan het juichen! Een paar seconden later drong de bizarre werkelijkheid pas tot me door... Het allergrootste gedeelte van de Arena was op de banken gesprongen omdat de kakkerlak had gescoord tegen FC Carnaval. Keek meteen even om me heen om te kijken hoe dat in mijn directe omgeving was, maar gelukkig werd daar flink gescholden op de "Ajacieden" die het in hun hoofd hadden gehaald om te gaan juichen voor dat volk. Misschien is het wel omdat ik dat theaterpubliek in het stadion van mijn club helemaal niet begrijp. Misschien is het wel omdat ik weiger om mee te gaan in dat hele "maar het is wel goed voor Ajax"- gelul. En nee... ik ben niet zo naïef om me niet te realiseren dat het resultaat van de wedstrijd van de kakkerlak tegen pisvee goed voor ons was. Maar in mijn Ajax-hart is geen micro-micro- millimeter ruimte voor medeleven met een kakkerlak. Als pisvee wederom met 0-10 over 010 was heengedenderd had ik een kleine glimlach niet kunnen onderdrukken. Maar verder was het voor mij net zo prima geweest. Een Ajacied juicht voor Ajax, en voor niet een andere club. En een Ajacied gaat uit van eigen kwaliteit, en kijkt niet naar andere clubs. Nobody likes us, we don't care! En laten we nou eens even heel erg eerlijk zijn tegen elkaar. Natuurlijk zou het een Jodenstreek van jewelste zijn om het hele seizoen niet 1 keer bovenaan in de Eredivisie te staan, om dan vervolgens op de allerlaatste speeldag een rondje met de schaal te lopen in de betonbak. En natuurlijk loop je als Ajacied dan rond met een nog langere neus dan normaal, een indrukwekkende erectie, en drie trotse sterren op je hart... Maar de rest van de clubs in de top van de Eredivisie hebben ons dan ook wel enorm geholpen ook. Dus dank aan al die aanvallers die vrije doorgang kregen van onze "verdediging" en die dan besloten om de bal er niet in te schieten. Dank aan alle spelers die geen gebruik hebben gemaakt van het ongeïnspireerde, slechte spel van mijn grote liefde. Maar laat ik de allerlaatste column van dit seizoen wel positief afsluiten. Want er zijn aan het einde van dit seizoen gelukkig ook bijzonder positieve dingen te melden. De revolutie van Cruijff en zijn besluit om een actieve rol bij Ajax te gaan invullen moet daarbij wel als eerste genoemd worden. Rik "mijn-broek-zakt-van-mijn-reet-van-die-enorme-bonus-in-mijn-zakken" van den Boog heeft in deze hele affaire alleen maar bewezen wat een vieze rat het eigenlijk is. Natuurlijk wist iedereen die een klein beetje naar zijn cv heeft gekeken dat het lekken van informatie hem in het bloed zit. Daar is nu dan nog bijgekomen dat men nu ook weet dat deze lopende anus behoorlijk van moddergooien houdt. Hij vergat daarbij alleen dat Ajacieden toch minder snel in de zeik te nemen zijn, dan zijn voormalige collega's bij Vodafone, Orange en TEG. Wij zagen allang dat het je alleen maar om de knaken ging, en dus was je strijd met Cruijff niet eens een strijd te noemen. Rik stond in die "strijd" een beetje op z'n pumps met z'n handtasje te zwaaien, en Johan richtte de loop van zijn wit-rood-witte tank op zijn voorhoofd. In tegenstelling tot Van den Loog heeft Cruijff namelijk wel het beste met de club voor. Pagina 25 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 26