d™ Interview Denk je dat we ooit nog de Europese top kunnen halen? Ja daar geloof ik stellig in. Het heeft wel te maken met veel factoren. Daar hoort ook de factor geluk bij, het moet een keer meezitten het balletje moet goed vallen. Ik denk dat we op het moment een goede coach hebben met goed spelersmateriaal. Er is een duidelijke visie bij het eerste. Schalke 04 is daar het afgelopen seizoen een goed voorbeeld van geweest, daar moet je je aan vast houden. In 1995 hadden de mensen het ook niet verwacht, en dat we het jaar erop de finale weer haalden al helemaal niet. Dat is voetbal, je moet er wel met zijn allen voor blijven gaan. Kijk naar dit seizoen. Wie had er nog verwacht dat we voor het kampioenschap zouden spelen? Je moet er altijd in blijven geloven, het is ook vaak een mentale kwestie. Hoe sterk ben je als team? Wat wil je bereiken? Wat is de bereidheid onderling? Gaan we ervoor? Als speler hoor je dan wat het publiek roept? Natuurlijk hoor je dat, dat zweept je ook op. Een vol stadion dat achter je staat is het mooiste wat er is. Je hoort niet altijd meteen wat ze roepen maar je hoort snel genoeg of het positief is of negatief. Maar als er negatief over je wordt gedaan wat doet dat met je als speler? Op het moment dat een speler wordt uitgefloten heeft dat impact. De één gaat er misschien makkelijker mee om als de ander, maar mijn overtuiging is dat als je positief wordt aangemoedigd dat er werkelijk vertrouwen is naar jou toe als topsporter/speler. Je bent dan ook tot betere prestaties in staat. Clubliefde, bestaat dat nog? Ik denk dat dat bij spelers die uit de jeugdopleiding komen, zeker aanwezig is. Het wordt wel lastiger voor de spelers die van buitenaf komen, of op latere leeftijd naar Ajax komen. Alleen ben ik van mening datje spelers daarin op een bepaalde manier moet begeleiden en aan moet geven: dit is Ajax, dit is de historie, zo willen we voetballen. Wij hadden vroeger een trainer die zei: je moet opstellen op een Ajax waardige manier naar een paar seizoenen wist je precies wat hij bedoelde. Dat je elke wedstrijd wil winnen, trots bent op je club, een beetje de Amsterdamse bluf over je heen hebben, positieve arrogantie. Dat kan je niet verwachten van een speler die uit het buitenland komt. Je kan hem daar wel wegwijs in maken. Daar doen mensen binnen Ajax echt hun best voor Dat is ook een stukje investeren. Tegenwoordig zien veel spelers Ajax als een opstap naar een nog grotere club in het buitenland. Heden ten dage zijn er ook andere belangen om Ajax te verlaten, denk aan financiën, makelaars die ook aan een speler willen verdienen. Ben je beïnvloedbaar? Sta je sterk in je schoenen? Maar een speler bepaalt waar hij speelt. Mogen supporters klagen en kritisch zijn? Ja dat vind ik wel,maar de intentie moet wel altijd zijn om de club beter te maken. Je ongenoegen mag je altijd uiten, maar blijf wel achter je club staan. De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 25