I dm Interview Pagina 23 Cruijff zegt dat de nadruk niet moet liggen op kampioensschappen bij de jeugd, maar op de doorstroom van de jeugd naar AjaxlBen je het daar mee eens? Ik begrijp heel goed wat Johan Cruijff hier mee bedoeld, en ik denk ook dat je in de jongere leeftijdscategorie het kampioen worden veel minder centraal moet stellen dan het ontwikkelen van de speler zelf. Alleen als je denkt aan de B en de A junioren is het kampioen worden ook wel een onderdeel van het proces. Je bereidt spelers voor op het eerste elftal van Ajax, dat is waarmee we bezig zijn. Maar we willen toch ook dat Ajaxl kampioen word, dus dat is ook een stuk voorbereiding op. Het is niet alleen de voetbaltactische, voetbaltechnische of menselijke ontwikkeling, maar daar hoort ook het kampioen worden en winnen bij. De druk van winnen bij het eerste elftal is heel groot, dus je moet ze in een eerder stadium daar wel op voorbereiden. In het seizoen 86/87 heb je getraind onder Johan Cruijff. Hoe was dat? Dat was hartstikke goed, zeker in die periode was dat voor mij een hele belevenis. Johan was niet echt een trainer die altijd voor de groep stond, zijn coach momenten waren niet vanaf de zijkant, maar in de groep. Bij partijtjes en alle positiespelletjes die hij meedeed was hij spelenderwijs alles aan het neerzetten aan het coachen en probeerde duidelijk te maken wat hij wilde. Dat was zijn manier van werken, dat was wel opvallend voor mij in die periode want dat was ik natuurlijk niet gewend. Doet Cruijff er goed aan om een functie binnen Ajax te gaan bekleden? Ik denk, als je het hele proces hebt gevolgd, dat het wel goed is dat hij nu ook daadwerkelijk Ajax van dichtbij kan volgen. Dan is zijn raad en advies veel dichterbij, waardoor je in mijn ogen er meer mee kan. Wil je ooit nog als hoofdtrainer bij een profclub aan de slag? Ik heb natuurlijk al mijn diploma's, ook die van coach betaald voetbal. Die ambitie is er zeer zeker, maar ik moet ook eerlijk zeggen het afgelopen jaar met de A1 mij enorm goed is bevallen. Dit zie ik mijzelf ook wel voor een langere periode doen als trainer, het is natuurlijk geweldig als je met de toptalenten van Nederland mag werken. Wordt Ajax kampioen? Op dit moment heb ik daar het volste vertrouwen in, maar dat moet je ook hebben. Ik hoop het ook, er is natuurlijk wel wat gebeurd met ons duppie de laatste tijd. Het zou dan geweldig zijn als je het seizoen dan kan afsluiten met de schaal. Daar doen we het toch allemaal voor. En dan de huldiging op het Leidseplein, dat is zo uniek. Als de supporters op het plein staan en je kijkt die straatjes in en die staan helemaal vol. Dat maakt zo'n indruk op een speler dat is echt geweldig. Nee voor mij is er maar een plek voor een huldiging en dat is het Leidseplein. Een goed alternatief is het Museumplein. De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 24