O™ Interview Je bent dit seizoen als trainer van Ajax A1 kampioen geworden. Voelt dat hetzelfde als kampioen worden als speler? Het is een heel proces om als speler trainer te worden. Je bent het op papier wel van de één op de andere dag dat is een hele omschakeling. Je bent het wel maar je voelt je nog geen trainer. Er zijn inmiddels een aantal jaren overheen gegaan, de 2e helft van dit seizoen heb ik de A1 overgenomen van Frank de Boer en dan ben je ook echt trainer. Dan voelt dit ook echt als een kampioensschap als trainer. Ik ben er ook ontzettend trots op, als je ook kijkt wat de jongens stuk voor stuk een progressie hebben gemaakt en beter zijn geworden. Ja dan weet je dat je het goed gedaan hebt. Uiteraard samen met Dennis Bergkamp. Zit er een toekomstige Ajaxl speler in de A1? Ja, zonder extra druk op de jongens te leggen denk ik dat er meerdere binnen deze selectie zijn die door kunnen stromen. De weg is natuurlijk nog lang en er zitten waarschijnlijk nog wat hobbels in. Je moet dan afwachten hoe de jongens daar door heenkomen, maar de potentie is aanwezig bij meerdere spelers om uiteindelijk Ajaxl te halen. De jeugdopleiding is de laatste maanden ter sprake gekomen, vroeger was het beter en al jaren breekt er geen spits door. Wat is jouw mening over de jeugdopleiding? Je hebt natuurlijk altijd periodes, dan komen er goede middenvelders of er komen twee goede keepers door. Stekelenburg is zo'n voorbeeld maar ook Kenneth Vermeer komt uit de jeugdopleiding, die heeft ook laten zien dat hij het niveau aan kan. Het is wel eens wisselvallig maar om nu te zeggen dat de jeugdopleiding niet goed is, dat hoor ik eigenlijk nooit iemand zeggen. Er stromen regelmatig spelers door, er spelen veel jongens van Ajax in het Nederlands elftal die hier ook hun opleiding hebben gehad. Er zijn heel veel spelers die spelen in de ere- en eerste divisie, ook die zijn hier begonnen. Gaan spelers ook vaak niet te vroeg naar een andere club? Ja, maar we zijn ook vaak ongeduldig. De ene speler ontwikkelt zich sneller dan de andere. De kunst is om dat te doorzien en dat is niet altijd mogelijk. Dan zou je daar wat meer de tijd voor moeten nemen. Het kan zijn dat het op de lange termijn een goede speler is voor Ajax. We kunnen hem dus ook eerst verhuren. We houden dan wel een vinger aan de pols en blijven hem goed volgen. Als hij dan wel die progressie maakt en we denken dat hij wel die stap kan maken naar het eerste, dan halen wij hem gewoon terug. De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 23