d™ Interview Is Ajax altijd jouw club geweest? Als je een Amsterdammer bent lijkt het mijn inziens logisch dat je voor Ajax bent. Het is natuurlijk wel zo, dat toen ik begon met voetbal je niet zo maar bij Ajax terecht kon. Ik ben begonnen bij JOS Watergraafsmeer, ik was hartstikke blij dat Ajax mij op 15 jarige leeftijd belde en vroeg of ik bij Ajax wilde voetballen. Ajax zat toen al in mijn hart maar dat werd toen nog sterker In totaal heb je in 16 seizoenen 373 wedstrijden in zowel de ere- als 1e divisie gespeeld, hadden dat er niet veel meer kunnen zijn? Natuurlijk hadden dat er veel meer kunnen zijn. Ik ben in het betaalde voetbal begonnen bij Cambuur Leeuwarden dat was toen de club in de eerste divisie. Elke week tien- twaalfduizend man op de tribune, geweldig publiek en ook een club die graag naar de eredivisie wilde. Daar heb ik in ruim zeven seizoenen alles gespeeld, geen één wedstrijd gemist. Totdat Louis van Gaal mij belde om naar Ajax te komen. Hij vroeg of ik de concurrentie strijd wilde aangaan met Edwin van der Sar, met dien verstande dat Edwin de eerste keus was. Met hem wilde Ajax verder alleen hij moest zich ook bewijzen. Mocht dat niet lukken dan hadden ze mij achter de hand. Iedereen weet dat Edwin het geweldig heeft gedaan, is ook nooit geblesseerd geweest. Ik heb vijf seizoenen achter Edwin gefungeerd als tweede keeper Toen Edwin weg ging heb ik nog drie seizoenen als eerste keeper in Ajaxl gespeeld. Je hebt als 2e keeper alles gewonnen wat er te winnen was. Voelde je dat je toen ook één van het team was, waren het ook jou prijzen? Ja het was zeker ook mijn beker of mijn cup maar dat kwam ook door het team. We hadden natuurlijk ook een geweldige ploeg gua voetbal en voetbalvermogen. Maar het was ook een ploeg die wist we hebben 20 man nodig cm dit te bewerkstelligen. Daar maakte ik ook deel van uit. Ik probeerde ook dagelijks het maximale uit mezelf te halen maar ook om medespelers te motiveren en te helpen. Louis van Gaal heeft het ook vaak gezegd dat we aan Fred veel te danken hebben. Hij was belangrijk voor het teamproces. Dat was altijd goed cm te horen. Wat was jouw mooiste moment met Ajaxl Je hebt alles gewennen, de Europacuplde Wereldbeker en de Supercup enz enz.... Dat waren allemaal mooie momenten. Maar als je als 1e keeper prijzen pakt, ja dat zijn toch wel de mooiste momenten uit je sportcarrière. In mijn laatste seizoen bij Ajax wennen we zowel het kampioensschap als de KNVB Beker Na dat seizoen sloot ik ook mijn voetbalcarrière af, een mooier moment had ik me ook niet voor kunnen stellen. Pagina 21 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 22