VAK410 Anno 2001 [H] eerenveen-uit, het enige wat telde is winst. Winst voor de drie punten waarmee het kampioenschap in eigen hand zou blijven. Zo rond de klok van 11.00 uur vertrok de volle VAK41 O-bus richting het noorden. 65 jongens hadden zich aangemeld. De sfeer was op de heenreis in de bus gespannen, ledereen besefte goed wat er op spel stond. Na een korte plaspauze op de vluchtstrook, de brug open, arriveerde de bus rond kwart over 12 bij het omwisselpunt. Nadat alle kaarten waren omgewisseld werd snel koers gezet richting stadion, □e gespannen sfeer in de bus sloeg om naar top stemming. Onder aanvoering van enkele drums stuiterde de bus ritmisch over het asfalt. Eenmaal op de tribune aangekomen werden de spandoeken opgehangen, de plaatsen in genomen en de bandieri's en vlaggen uitgedeeld. Zodra Vermeer en Verhoeven aan hun warming-up begonnen klonken dan ook de eerste songs in het uitvak. We waren met slechts 1 doel naar Heerenveen gekomen, drie punten! De stemming in het uitvak was gedurende de gehele wedstrijd top. Ook na de tegengoal bleef zang aanhouden, al stond het binnen 1 minuut alweer gelijk. Ajax vocht op het veld voor het kampioenschap. Tot aan de 70e minuut waren er diverse mogelijkheden om het af te maken. Dit gebeurde niet. Een aantal spelers had zoveel gegeven dat ze er helemaal doorheen zaten. Maar door de steun gedreven vanuit het uitvak bleef Ajax overeind staan. Minuten werden afgeteld, seconden werden afgeteld. De uitspatting na het laatste fluitsignaal duurde tot een uur na de wedstrijd. Het Ajax uitvak heeft zich van een kant laten zien dat we jaren niet hebben gezien. Ajax speelde wederom met 1 2 man, de drie punten zijn samen gepakt. Sulejmani kwam, net als vele andere spelers, nog extra de meegereisde supporters bedanken. Maar liet ook duidelijk weten dat we samen nog 2 wedstrijden te winnen hebben! Op naar de 30e titel! Op naar het Leidseü VAK410 boek 10 JAAR VAK410 vastgelegd in beeld en tekst, een must have voor iedere Ajax supporter. Door middel van heel veel fotomateriaal wordt de groei weer gegeven van VAK410. Inmiddels is VAK410 niet meer weg te denken uit de Nederlandse en Europese supporterswereld, maar zoals iedereen zijn ook wij klein begonnen. Dit boek omhelst zo'n 250 full color pagina's met foto's van Tifo acties tot voorbereidingen, van pyrofoto's tot streetart, van ons 5-jarig bestaan tot aan ons 10-jarig bestaan en nog veel meer. Een decennium lang VAK410 in beeld! Met Ajax-Excelsior is de voorverkoop begonnen, en ook vandaag is het boek weer volop verkrijgbaar. Voor 25 euro heb je het boek al in je bezit. Ben je niet in de gelegenheid om vandaag je boek te halen? Bezoek dan de webshop via www.vak410.nl/webshop Pagina 13 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 14