Heerenveen away HB harder et beloofde in Friesland een ontspannen middag te worden met mooi weer. Veel van de Ajacieden waren de dag na Koninginnedag wel wat aan de brakke kant maar dat leek op het eerste gezicht niets uit te maken, zolang er maar gewonnen zou worden! Floe de overwinning tot stand zou komen leek ook weinig uit te maken, aldus de Zeeuw die in de aanloop van de wedstrijd al even haarfijn had aangegeven dat het niet mooi hoeft, zolang er maar 6 punten komen. That's the spirit □uwe! De 21 ste editie van Fleerenveen Ajax stond op het programma waar toch wel enige druk □p stond, mede doordat de tukkers en de lampies tegen respectievelijk W2 en fietstas in eigen huis mochten ballen. Maar goed, volgens de statistieken heeft Ajax het in Fleereveen de afgelopen jaren niet helemaal top gedaan en daar had een 5-2 nederlaag met het in topvorm verkerende aanvalsduo Sulejmani en Pranjic behoorlijke invloed op. Toch zijn van de afgelopen 5 confrontaties in Fleerenveen onze Godenzonen 4 keer als winnaar van het veld gestapt en slechts 1 keer als verliezer Wij zijn Ajax, wij zijn de beste! Alleen, nu nog even het stadion in... Eenmaal bij De Abt aangekomen om onze kaarten om te wisselen werd ons duidelijk dat Ajax en de overige organisaties die het vervoer van de supporters in goede banen moeten leiden wederom vreselijk geblunderd hadden. Enkele voorbeelden zijn dat er te weinig plaats was om de grote toestroom auto's op te vangen en dat er geen aparte baan is vrijgehouden voor overige mensen die niets met onze combi te maken hadden. Door de grote chaos waren willekeurige automobilisten die even dachten te tanken van een koude kermis thuisgekomen. Een man die met zijn gezin op doorreis was stond klem met zijn auto tussen de Ajax supporters en was maar in het grasveld gaan bivakkeren. Gelukkig waren er enkele sportieve supporters die deze man een biertje hadden aangeboden. Verder waren de scanapparaten weer eens defect en was er geen sprake van een goede doorstroom. Eenmaal bij het stadion aangekomen waren de helft van de beschikbare poortjes dicht en was het wederom een zooitje. Al met al waren we ruim op tijd met omwisselen en hebben we toch nog de eerste 10 minuten van de wedstrijd gemist net zoals de warming up. Schandalig! De Meersche Helden 2011 S 'avonds thuis aangekomen kon ik op Youtube zien dat de spelers een warm onthaal kregen toen de wedstrijd begon wat gepaard ging met luid gezang en vuurwerk. Zo hoort het, zeker in deze fase van de competitie. Steun je club, maar dan de volle 90 minuten! Frankie had besloten om Mounir een reserverol te laten vervullen en koos voor De Jong in de spits. Flet kwam erop neer dat Frankie geen risico wou nemen voor deze wedstrijd door de omstreden El Flam in de spits te zetten dus de keuze voor De Jong vrij logisch is. De sfeer in het uitvak was geweldig. We zaten er fel op en we waren aanvankelijk niet op het veld de baas, maar wel op de tribune. Na de 1 - O van een zwabberbal van Vayrynen kwam Ajax na amper een minuut weer op gelijke hoogte. Heerlijk zo een snelle reactie na de aftrap met als doelpuntenmaker Mickey na een assist van Eriksen. 1 - 1 de ruststand. Focking heil ouwe! De spanning was niet meer uit te houden. Het moet nu gaan gebeuren. Na rust kwam Ajax gelukkig snel op voorsprong na een assist van Siem op Eriksen. Over de gehele wedstrijd gezien regende het bij vlagen kansen over en weer Ebecilio en De Jong maakten cruciale fouten in de afronding en Heereveen zag nog een inzet afketsen op de paal. Dit was een teken aan de want, de derde ster komt naar Mokum. De seconden, nee fracties van seconden, tikten weg en in de 60ste minuut waren veel Ajacieden in gedachten al aan het aftellen. De sfeer in het uitvak was echt kicken. 1200 man sterk. Massaal zingen, klappen, springen en weet ik het allemaal. Dit maakt dan de hele dag goed. Na de wedstrijd kwamen de spelers net als Frank de Boer nogmaals één voor één □f in groepjes het veld op druppelen om hun waardering voor de inzet van de supporters te tonen. De deuren van het uitvak waren allang open maar het overgrote merendeel stond nog te hossen op de tribune. De autoriteiten hebben er in mijn ogen alles aan gedaan om de wedstrijd sfeer en dan met name de beleving te verkloten. Toch was het gewoon een ouderwets leuk dagje voetbal. Het was geen vrij vervoer en het was ook geen doelpuntenfestijn. Het prijsschieten bleef achterwege en het was zelfs nog even billenknijpen geblazen. De sfeer in het uitvak was geweldig en dat maakte deze voetbaldag geslaagd. Wij zorgen voor de sfeer de supporters! Wij, zijn Ajax! Wij zijn de beste! Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 13