Wat en hoejn het kampioene? Van Mokum geen '1' op uw stropdas drukken. Voor u viert,en dat willen wij graag voorkomen! ^Slefeliciteerd. Over ongeveer 150 minuten (er vanuit gaande dat u dit boekje ruim voor de wedstrijdaanvang aanschaft) bent u, als zijnde Ajax-supporter, landskampioen. Het mocht even duren, maar uiteindelijk hebben we dit jaar redelijk onverwachts toch nog de titel gepakt. En omdat het zien van de kampioensschaal toch weer even nieuw voor ons is, na zeven lange jaren, zetten wij voor u een aantal tips en handigheden uiteen. Een kampioensguide, zo'n 'wat en hoe in het kampioens?' ding. Tip 1: Vanmiddag gaat u hoogstwaarschijnlijk naar het Museumplein in het stadscentrum. U zult zien; een gezellige, feestelijke aangelegenheid. Op een gegeven moment verschijnt er daar een gezelschap, dat een grote zilveren schaal bij zich draagt. Denk dan niet; waarom ontbreekt de ossenworst? Of; kan zelfs een blokje kaas er al niet meer af? En nee, er zullen ook geen champagneglazen op het blinkende ronde plateau staan. Die schaal hoort namelijk leeg te zijn en bij voorkeur in verticale positie aan de toegestroomde mensenmassa getoond te worden. Mocht u dus zelf een supermarkt passeren; neem dan even zelf iets te versnaperen mee. Tip 2: In de Nederlandse taal komt het gezegde 'hij ziet sterretjes' voor. Doorgaans betekent dat in de praktijk één van de volgende drie dingen: u bent zojuist een bokser tegengekomen, u bevindt zich in de Reguliers Dwarsstraat of u bent fan van het tv-programma Oh Oh Cherso. Alle drie de opties zijn uiterst onplezant en gunnen wij u absoluut niet. Maar, over enkele uurtjes ziet u die sterretjes toch echt, of u nu wilt of niet. Dus wanneer u vanmiddag, omringd door Ajacieden, over straat loopt; denk dan niet dat u ieder moment Wubbo Ockels tegen kunt komen. We hebben gewoon onze derde ster binnen, die staat voor dertigmaal kampioen. Tip 3: Ga de dag na de beslissende speelronde extra vroeg naar uw werk. Dat u zich enigszins brak zult voelen mag de pret niet drukken. Wanneer u in regio Amsterdam woont kunt u deze tip overslaan, maar voor de forenzen onder de Ajax-supporters is dit een hele leuke. U bent vandaag namelijk degene die lacht, in plaats van degene die zich ziek meldt of een paar uurtjes later komt aanzetten in de hoop het ergste leedvermaak op de werkvloer te ontlopen. Zet uw bureaustoel in de ontspanstand, schenk een dubbele kop koffie in en wacht rustig tot die vervelende Ajax-haters binnendruppelen, om hen vervolgens de vraag 'is er dit weekeinde nog gevoetbald?' voor te leggen. Succes (lees: lol) gegarandeerd. Tip 4: Deze zomervakantiejaargang hoeft u niet krampachtig in het reisbureau te zitten omdat uw vrouw graag pas in augustus het vliegtuig in wilt. Het kan namelijk gewoon. Althans, de eerste drie weken waarschijnlijk wel. Voorrondes Champions League zijn namelijk niet aan de orde. Mocht u al een paar weekjes zon geboekt hebben, verleng uw verblijf dan gerust. Komende zomermaanden is er ineens alle tijd voor allerhande uitstapjes, dus neem het ervan. Tip 5: Laat geen '1' op uw stropdas drukken. Voor u het weet duurt het weer zeven jaar voordat u opnieuw feest viert,en dat willen wij graag voorkomen! Pagina 11 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 12