Champions Ujujnge i ajax ii Ajax heeft een Supportersbeleidsplan opgesteld dat moet resulteren in structurele aandacht en meer bin-ding met de achterban. Dit wordt binnenkort aan ons gepresenteerd. Spelers moeten de supporters bedanken voor hun steun. Uit en thuis. Bij winst en verlies. Tevens mogen we van spelers verwachten dat zij hun gezicht laten zien bij een meeting of een voetbaltoernooi voor suppor-ters. Trainingen dienen vaker dan één keer per week openbaar te zijn. Besloten trainingen moeten eerder uit-zondering dan regel zijn. Dit vergroot de binding met de achterban. Wij verzoeken Ajax-supporters zich te onthouden van kwetsende spreekkoren en zich te richten op de positieve ondersteuning van Ajax en wijzen supporters op hun eigen verantwoording. Prijzen voor seizoenkaarten en losse kaarten dienen betaalbaar te zijn voor de trouwe achterban. Dit zijn immers geen dagjesmensen of incidentele bezoekers. Er wordt dit jaar een convenant opgesteld tussen de directie en de beide supportersverenigingen. Jeugdopleiding: De jeugdopleiding moet de levensader van Ajax zijn. Bij voldoende kwaliteiten moet er perspectief zijn om door te stromen naar het eerste elftal. De doorstroming vanaf De Toekomst naar de ArenA zorgt voor meer clubjongens en minder broodvoetballers zodat we ons meer met de spelers kunnen identificeren en zij zich met ons en de club. We kunnen jullie een bezoek aan De Toekomst van harte aanbevelen. Hier heerst een echte voetbalsfeer. Ga ook eens naar een wedstrijd van Jong Ajax of een ander jeugdelftal! Topvoetbal: We willen een selectie met spelers die er trots op zijn cm het Ajax-shirt te mogen dragen en dus geen club-hoppers. Loyaliteit moet ook bij de spelers hoog in het vaandel staan. Spelers dienen te worden gekocht voor hun marktwaarde (of minder natuurlijk) en het salaris moet overeenkomstig hun kwaliteiten zijn. We zitten niet te wachten op spelers die puur voor het geld naar Ajax komen. De scouting en het aankoopbeleid dient weer terug te keren naar het niveau van de tijden waarin onbeken-de spelers als Litmanen, Finidi, Maxwell en Chivu werden aangetrokken. De jeugdscouting is hiervoor het goede voorbeeld met namen als Eriksen en Boilesen. Zij werden ook begeerd door andere (rijkere) topclubs maar kozen voor een sportieve carrière bij Ajax. We mogen verwachten dat Ajax er alles aan doet cm de kwaliteit van de selectie op peil te houden met de inkomsten die o.a van de supporters afkomstig zijn. De Meersche Helden 2011 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 11