Onvergetelijk zijn voor mij de Europa Cup II finale in Athene in 1987, de wedstrijden in Hamburg in 1987 en 2008, mijn eerste keer met de combi-trein naar de kuip in 1986, de winst op psv voor de beker in eindhoven na penalties in 1983, de kampioenswedstrijd in 1985 in Kerkrade, de finale tegen Torino in 1992 en de beker-finales in de kuip. Al deze functies zijn op vrijwillige basis en onbetaald. VISIE AFCA SUPPORTERSCLUB Het zijn erg hectische tijden voor Ons Aller Ajax en zijn achterban. Het vertrek van Rik van den Boog, Uri Coronel, Martin Jol en de RvC, de nieuwe functie en invloed van Johan Cruijff, de uitvoering van de technische hervormingen, de vorming van het nieuwe bestuur, de jacht op de derde ster en plaatsing voor de Champions League en het afscheid van Suarez en Emanuelson zijn de meest in het oog springende feiten. De huidige situatie stelt de directie en het bestuur voor lastige keuzes waarbij in een aantal gevallen conflicterende belangen op de loer liggen. Er moet gekozen werden tussen de lange of korte termijn, het sportieve of financiële resultaat en rationele of emotionele motieven. De trainer wil nu een zo sterk mogelijke selectie, de directie wil zwarte in plaats van rode cijfers, de spelers willen hun kampioenspremie en wij als supporters snakken naar een kampioenschap en die derde ster op ons shirt. Hoogste tijd cm als AFCA Supportersclub onze visie met jullie te delen. Dit doen we aan de hand van het rapport 'De weg naar winst' ook wel het 'rapport Coronel' genoemd. Laten we het maar omdopen in 'De weg naaréén Ajax!' Bestuur en structuur: Directie, bestuur en medewerkers van Ajax dienen clubliefde te hebben en te tonen. Zowel intern als extern. Velen dromen ervan cm voor Ajax te mogen spelen of werken. Dit is dan ook een eer. Men dient dit in houding en gedrag uit te stralen binnen alle geledingen en de supporters voldoende aandacht te geven en daarnaast benaderbaar te zijn. Het belang van Ajax dient ten alle tijden voorop te staan. Dit mag nooit in conflict komen met persoonlijke belangen. Bonussen voor de directie dienen te werden afgeschaft, ongeacht de behaalde resultaten. Het bruto jaarsalaris voor de directieleden is hoog genoeg en ligt boven de Balkenende-norm. Ofschoon bonus-sen gangbaar zijn in de top van het bedrijfsleven, wij vinden we dat de club boven de eigen portemonnee staat. Bij keuzes zoals de prijzen voor (seizoen)kaarten en de aan- en verkoop van spelers mag persoonlijk gewin nooit en te nimmer een rol spelen. Achterban: Supporters dienen te werden beschouwd en behandeld als stakeholders. Met meer dan 42.000 seizoen-kaarthouders zijn we belanghebbenden die invloed ondervinden maar ook moeten kunnen uitoefenen. Daarom willen we dat 2 supporters kunnen toetreden tot de Ledenraad waarbij we als supporters zelf kandidaten kunnen aandragen die draagvlak hebben binnen de diverse groeperingen. Door supporters te laten toetreden tot de Ledenraad laat Ajax zien dat ze ons serieus nemen. De AFCA Supporterclub heeft het verzoek ingediend cm een presentatie te mogen geven bij een Ledenvergadering om zo onze bekend-heid te vergroten. Eens per kwartaal voerden we regulier overleg met Rik van den Boog. Deze gesprekken verliepen in een open en constructieve sfeer. Pagina 9 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 10