Ronald McDonald Centre Het Ronald McDonald Centre bestaat onder meer uit twee sportvelden, Cruyff court, atletiekbaan, fitnessruimte, dojo, clubhuis, zwembad en een sporthal. Aangepaste kleedkamers, activiteitenruimte en een computerhoek maken het Centre helemaal af. Het Ronald McDonald Centre is gebouwd op een ruime, groene locatie in Amsterdam-Noord. Een veilige plek, waar de kinderen helemaal zichzelf kunnen zijn en kunnen doen waar ze plezier in hebben. Naast sporten en spelen kunnen de sportievelingen er ook films kijken, een disco houden, rolstoeldansen, schaken, gamen of gewoon gezellig kletsen. Ook vriendjes en vriendinnetjes zijn welkom. Bij het Ronald McDonald Centre telt: iedereen sport mee! □e droom van Dennis Gebbink Dennis Gebbink is de oprichter van Sportclub Only Friends en initiatiefnemer voor het Ronald McDonald Centre. Voor zijn werk met kinderen en jongeren met een beperking is Dennis onderscheiden als Amsterdammer van het Jaar 2007 en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dennis Gebbink is de vader van een zoon met een motorische handicap. Myron is geboren op 31 maart 1992. Dennis, geboren in 1966, is getrouwd met zijn jeugdliefde Colinda Brandenburgh. Dennis zijn leven heeft voor de geboorte van Myron voor een groot deel uit het beoefenen van diverse sporten bestaan. Zijn grootste liefde is voetbal. Dennis heeft ruim 15 jaar in de hoogste klasse van het amateurvoetbal gespeeld bij verenigingen als DWV, IJsselmeervogels en AFC. De handicap van Myron openbaarde zich pas na ruim twee jaar. Toen eenmaal bleek dat Myron, vanwege een tweetal hersenbeschadigingen, motorisch gehandicapt is, stortte de wereld van Dennis en Colinda compleet in. Hij verschool zich echter jarenlang in de machowereld van voetbal, tot uiteindelijk een keer de bom barstte en hij maandenlang in een zeer diep emotioneel dal belandde. Na deze periode van ellende begon Dennis weer te denken aan de toekomst, de toekomst van Myron. Ondanks zijn handicap is Myron helemaal gek van voetballen en wil hij zoveel mogelijk op het veld staan om tegen de bal te trappen. Myron heeft een aantal jaren gevoetbald bij een reguliere voetbalvereniging, maar was daar niet helemaal op zijn plaats. Toen begon de zoektocht langs diverse instanties om een geschikte plek te vinden voor Myron. Tijdens deze zoektocht is gebleken dat voor jongere kinderen met een lichamelijke handicap bijna geen voorzieningen zijn getroffen op voetbalgebied. Vaak worden deze kinderen ingedeeld in jongere categoriën bij reguliere voetbalverenigingen. In de praktijk leidt dit tot grote ergernis bij zowel de gehandicapte kinderen alsmede bij de niet-gehandicapte kinderen. Het blijkt toch dat zowel lichamelijk als geestelijk geen match is te vinden die voor beide partijen tot genoegen is. Het bijzondere resultaat van deze zoektocht is Sportclub Only Friends en het Ronald McDonald Centre, samen verenigd in Stichting Ronald McDonald Centre Only Friends. De Meersche Helden 2011 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 9