inds dit seizoen steunt de AFCA Supportersclub Only Friends in het kader van MVO (Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen). Ons motto is: ...één Ajax! Wij streven ernaar om Ajacieden met elkaar te verbinden. Samen moeten wij het doen, samen vormen wij de club. Vanuit dat oogpunt willen we Ajax-supporters steunen die graag een wedstrijd van Ajax zouden willen bezoeken maar daar alleen niet of nauwelijks toe in staat zijn. Daarom hebben we besloten om een project of vereniging te 'adopteren' en hen op diverse manieren te ondersteunen. Voorwaarden m.b.t. de keuze waren affiniteit met Ajax, voetbal en Amsterdam. De bovengenoemde criteria zijn terug te vinden bij Only Friends. Bij Only Friends kunnen alle kinderen en jongeren met een lichamelijke of verstandelijke beperking of een chronische ziekte met familie en vrienden komen sporten. Only Friends heeft een prachtig sportcentrum, het Ronald McDonald Centre, gelegen in Amsterdam-Noord. Je kunt er behalve voetbal nog talloze andere sporten beoefenen. Onder de sporters en vrijwilligers bevinden zich vele Ajax-supporters. Wij hebben, met medewerking van Ajax, 2 seizoenkaarten aangeschaft voor de hoofdtribune. Fliervan wordt door steeds wisselende leden van Only Friends gebruik gemaakt. Flet is prachtig om te zien hoe blij en dankbaar de sporters en vrijwilligers zijn als je hen de seizoenkaarten overhandigt. Voor velen van ons is het bijwonen van wedstrijden een logische gewoonte. Voor andere Ajacieden is het een enerverende belevenis. Marco heeft zijn ervaring op papier gezet: Marco Slootbeek naar AJAX - Feijenoord Mijn naam is Marco Slootbeek en ik ben 13 jaar oud. Ik ben geboren met het syndroom van Down en een motorieke handicap. Ik ga naar een school voor speciaal onderwijs en sport bij Only Friends in Amsterdam Noord. Daar speel ik al enkele jaren voetbal en judo, maar doordat ik de afgelopen twee jaar ernstig ziek ben geweest, kan ik nu niet voetballen, omdat mijn motoriek erg slecht is geworden. Ik kijk ook graag naar voetbal op TV maar het liefst in het stadion. Met Only Friends ben ik in de afgelopen jaren wel op bezoek geweest bij AJAX en ik was dus ook heel blij en verrast dat ik via de supportersclub van AJAX kaarten kreeg om met mijn vader naar AJAX - Feijenoord te gaan. Flelaas speelden mijn idolen Suarez en El Hamdaoui niet mee, maar toch zagen we vooral de eerste helft een flitsende wedstrijd en kwam Feijenoord nauwelijks van hun eigen helft af. De eerste goal bleef wel lang uit. AJAX zakte iets terug en met twee uitvallen van Feijenoord werd het zelfs nog even gevaarlijk maar na de 2-0 was het gespeeld en maakte Sulemanji er in de laatste minuten nog 3-0 van. Fleerlijk om in een flink gevulde Arena te zitten en met limonade en chips op de tribune te zitten. Ondanks dat ik wat grieperig was, had ik het niet willen missen. Flartelijk dank aan de supportersclub van AJAX voor de opvang en begeleiding. Pagina 7 De Meersche Helden 2Q11

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 8