Moskoud South-Crew Op woensdag vertrok onze vlucht in de vroege ochtend, zodat we in de namiddag arriveerden in de hoofdstad van Rusland. Moskou heeft officieel ruim 10 miljoen inwoners, dus we kunnen hier toch wel spreken over een behoorlijke metropool. Vanaf het hotel duurde het ongeveer 50 minuten met de metro of zelfs ruim een uur met de auto (de avondspits rondom Amsterdam is een lachertje in vergelijking met Moskoud) om bij het stadion te komen alwaar we de avondtraining en het stadion even bekeken hebben. De training stelde zoals altijd weinig voor, maar doordat het sneeuwde en door de kou hadden we wel meteen een echt Moskoud gevoel! Op donderdag konden we rustig de toerist uithangen. Moskou heeft een paar mooie bezienswaardigheden zoals het Kremlin, het Rode Plein en Sint Basiliuskathedraal (je weet wel die kauwgomballen kerk). We hebben de hele dag mogen genieten van het mooie weer en de prachtige gebouwen. Ook de mensen in Moskou zijn anders dan vooraf beweerd werd. Iedereen heeft ons prima geholpen bij het vinden van de weg of bij andere vragen en we hebben nergens een stapel Roebels hoeven in te leveren om een corrupte smeris af te kopen. In de spits hebben we 1,5 uur in een busje gezeten naar het stadion toe. Daar aangekomen was het nog rustig en konden we op ons gemak richting het uitvak lopen. De fouillering bij het stadion werd op zijn Russisch uitgevoerd, niet 1 keer, maar wel 3 keer voordat je het uitvak in kon wandelen. We hadden wat problemen om ons doek binnen te krijgen, omdat de Russische KGB-ers niet begrepen wat STH CRW betekent en wat een Amsterdammertje is. We hebben dus in 3-voud moeten uitleggen dat een Amsterdammertje geen middelvinger is, maar een paaltje in de grond dat overal in Amsterdam te bewonderen is. Pas toen ik de foto's van hetzelfde doek in Kiev en Madrid had laten zien waren ze overtuigd dat het doek niet kwetsend was en mocht het mee naar binnen (misschien is het toch makkelijk als Ajax één medewerker bij de ingangscontrole neerzet. Er gaan genoeg medewerkers mee van Ajax, dus dat is toch niet teveel gevraagd lijkt ons). Eenmaal binnen bleek dat er meer toiletten en KGB-ers waren dan dat er uitsupporters zouden zijn, dus iedereen had een privé toilet en een privé KGB-er. Waar de KGB-ers in het begin wat nors waren, was het ijs snel gebroken toen we foto's lieten zien, stickers weggaven en een praatje met ze aanknoopten. Wat dat betreft zijn ook zij gelukkig gewoon mensen die gewoon hun werk doen! We mochten zelfs foto's maken vanuit de gesloten vakken van het uitvak. Elet stadion had jammer genoeg een sintelbaan, dus zaten we behoorlijk ver verwijderd van het veld. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het ook kouder Moskoud op zijn best. Zeker gezien het scoreverloop valt er weinig meer over de wedstrijd te vertellen. Kansloos ten onder gegaan, een hele andere wedstrijd als in Amsterdam. Maar de trip naar Moskou was 100% de moeite waard, zeker een aanrader voor een toeristisch stedentripje in de toekomst. South Crew De Meersche Helden 2011 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 7