De ogen sluiten is minder pijnlijk. Pepperoni aan we niet te ver wanneer we in de huidige sportwereld die overloopt van fraude, misleiding, malafide zaakwaarnemers, op bonussen beluste bestuursleden en transfersommen die compleet de pan uitreizen dat we als Nederlandse club Europees nog iets voorstellen? Is het gewoon geen ijle hoop in zijn puurste vorm om te denken dat een Nederlandse club ooit nog de cup met de grote oren zal winnen? Voetbaliconen zoals Johan Cruijff, Louis van Gaal Clarence Seedorf hebben in media ook al hard op hun gedachten laten varen en aangemerkt dat in de huidige opzet van het mondiale voetbal een grote Europese prijs ver weg is voor een Nederlandse club. Als klein landje met ca. 16 miljoen mensen brengen we absoluut grote talenten voort en tellen we zeker mee op de internationale transfermarkt, maar is dat laatste nou echt wat we graag willen? Bij iedere club lopen ze rond, spelers die om het hardst roepen dat ze van de club houden en niet weten hoe vaak ze het clublogo moeten kussen bij een doelpunt of op een blijkbaar voor hun emotioneel moment. Op zo'n moment denk je als supporter haast dat er eindelijk weer een heilige in het mooie shirt van jouw duppie speelt, terwijl diezelfde speler vaak nog geen paar maanden later weer van een ander houdt en iedere avond even lekker die vette transfercheque aflikt. Menselijkheid is mij niet vreemd en waarneer ik mij financieel kan verbeteren dan tracht ik dat ook te realiseren, maar teken daar wel bij aan dat ik geen PC Eloofdstraat inkomen ontvang. In de top van 't Nederlandse voetbal zijn de inkomens zeker niet misselijk, maar toch lijkt het voor geen voetballer meer voldoende is het huis vaak snel te klein of de nog naar nieuw geurende auto alweer ouderwets en te langzaam. Liefde voor de club is iets wat je alleen nog tegenkomt in verhalen uit vervlogen voetbaltijden en 't is een emotioneel gevoel dat niet meer matched bij het toekomstperspectief van de huidige voetballer. Een groot aantal van de Nederlandse clubs bevindt zich op de bodem van een put die ooit wel gevuld was met winstgevende, blinkende munten, maar die put is helaas alweer enige tijd gortdroog. Wanneer bij een club de boekhouding weer eens niet helemaal klopt of wanneer deze een positieve balans laat zien bestaat er de kans dat er vanuit de bossen bij Zeist een boete en/of puntenaftrek volgt waardoor een club misschien wel Europees voetbal misloopt aan het einde van de rit en dus ook mogelijk belangrijke inkomsten. Als voetballiefhebbers moeten we trachten te blijven genieten van het voetbalspel en de liefde te blijven koesteren voor de club. Als voetballers zijnde moeten ze leren om niet meer over liefde voor de club te praten, maar gewoon bij het tekenen openlijk te melden dat ze blij zijn met een schandalig hoog inkomen en zodra het kan voor nog meer geld elders liever op de bank wegrotten. Ze moeten zich gaan realiseren dat zij door hun niet te stillen verlangen naar 't grote geld zeer zeker schuldig zijn aan het verval in de Nederlandse competitie. Wij als supporters moeten zolang het kan gewoon hartstochtelijk onze club blijven steunen en af en toe gewoon maar even de ogen sluiten, want dat is soms minder pijnlijk. De Meersche Helden 2Q10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 4