Onze mening <0 2_0 73 oeee Ik zie een ster hij staat nog ver, maar strakjes komt ie dichterbij. Met dit liedje gingen Maud en McNeal in 1974 naar het Eurovisie songfestival. Helaas vonden ze daar hun Waterloo en eindigde als 15de. Abba won toen met het liedje, je raadt het al, Waterloo. Heeft Ajax dit seizoen ook zijn Waterloo bereikt? In principe kan nog alles, maar realistisch gezien komt de derde ster niet dichterbij, sterker nog; hij staat wel heel erg ver weg. Uiteraard geven wij de moed nooit op, maar het wordt wel moeilijk, zeven jaar wachten we al op die derde ster op ons mooie Ajax-shirt. Maar na zeven slecht jaren, komen zeven goede jaren zeggen ze wel eens. Moeten we ons daar dan maar aan vasthouden? Nee natuurlijk niet, het is gewoon schandalig dat een club als Ajax al zolang moet wachten op een kampioenschap. En wij, supporters werden telkens met een kluitje in het riet gestuurd. Beloftes worden genoeg gedaan, maar bijna nooit worden ze waargemaakt. Op elke nieuwjaarsreceptie wordt opnieuw gezegd: 'Een club als Ajax is niks zender zijn supporters'. Laat dat dan godverdomme eens zien. Laat ons juichen op het Leidseplein. Maar Ajax is op het moment toch een gezond bedrijf met goede cijfers. Ja, en? Wij hebben liever een beetje rood op de bank, maar aan het einde van het seizoen een schaal in de prijzenkast. En met een kampioenschap plaats je je ook voor de Champions League, en dat betekent: 'ka-ching,' geld in het laatje en uit de rode cijfers. Maar de grote heren zien dat toch anders. Ze verkopen Suarez en innen 27 miljoen; goed voor de boeken en de bonussen. Hebben die hoge heren wel hetzelfde voor ogen als de supporters? Een club die goed voetbal speelt, vreugde op het veld laat zien, vechtlust toont en prijzen pakt. Ja, regelmatig een KNVB-bekertje, leuk, maar dat is niet wat we willen. Wij willen maar één ding en dat is die derde ster op het shirt. Het enige wat wij kunnen doen is ONZE club op alle manieren steunen, in voor- maar zeker nu in tegenspoed. Uiteraard is dit seizoen één ding zeker, wij winnen de beker. En heel, heel misschien toch die derde Misschien komt die stiekem toch dichterbij. JAAR etc De Meersche Helden 2011 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 35