David Endt □e Goeie ouwe tijd Ojj Uk ben in 1954 geboren in Den Haag en heb daar vier jaar gewoond. Toen kreeg mijn vader werk als leraar aan een middelbare school in Amsterdam, en daarom verhuisden we naar Amsterdam, naar de Westelijke Tuinsteden (Nieuw-West). Sloten/aart was één van de namen van die Tuinsteden. Daar kwamen we toen te wonen, ben ik verder opge groeid en heb ik mijn bewuste jeugd doorgemaakt. Op het moment dat ik oud genoeg was, ben ik gaan voetballen op straat en van daaruit gingen dus ook alle tochten met vriendjes naar Ajax. Toen ik een jaar of 1 2 was kreeg Ajax werkelijk gestalte. Daarvoor keek je soms op televisie naar het voetbal, en ik ging wel eens naar DWS toe. Ik kon toen nog niet zo vaak naar Ajax toe. Op achtjarige leeftijd was ik nogal onder de indruk geraakt van Internazionale uit Milaan. Dat was de kampioen van Europa, dat was mijn club. Als jochie spiegel je je al gauw aan de beste. En het zag er goed uit, je had dan nog wel geen kleuren-tv, maar je wist uit de bladen hoe ze speelden, wat voor kleuren ze hadden. Het was romantisch, ver weg. Maar dat maakte iets speciaals los en dat heeft me nooit meer los gelaten. Maar later, met name in 1965, ging Ajax opeens fantastisch voetballen. Toen was Cruijff er ook, en dat was iets heel speciaals. Dat heb ik allemaal op de tribune meegemaakt. Daarvoor ging ik ook al naar het B-elftal of Betaalde Jeugd, want daar speelde Cruijff mee, ik kan me nog herinneren dat ze met 9-1 van Heracles wonnen, toen schopte hij er vijf in. Naar Ajax Dat was in 1968, dat weet ik zeker. Ik was nog niet bij Ajax want ik ben pas in 1971 bij Ajax gekomen. Toen begon ik hier met trainen, ik speelde namelijk bij mijn club Sloter- vaart en daar was ik een van de talentvolle spelers. Ik heb de A-junioren overgeslagen en ging van de B-junioren meteen door naar het eerste elftal. Daar speelde ik twee jaar en onze trainer regelde in dat tweede jaar dat ik bij Ajax kon komen trainen. Hij deed namelijk de trainerscursus voor Coach Betaald Voetbal met andere ex-profspelers. En een daarvan was Piet Keizer. Huub Lens, mijn trainer, was zelf ook een ex-betaald voetbalspeler, hij speelde bij DWS. Ik weet het nog heel goed, het was een regenachtige avond, ik denk eind november, begin december. Grauwig weer, en ik mocht voor het eerst naar die training toe. Het bekende traject met de tram, lijn 1overstappen bij de Munt en dan lijn 9. Het was toch wel spannend, want ik speelde wel in het eerste elftal bij de senioren, maar ik ging toch wel naar Ajax. Ik kwam op het terrein en het was echt naargeestig weer. De regen zwiepte om de lichtmasten op het terrein voor het stadion. Ik zocht zo mijn weg en ik dacht: hier moet ik naar binnen voor de kleedkamers. Ik klopte eerst aan bij de trainer, dat was Han Grijzenhout. Hij heette me welkom, was erg vrien delijk en zei me dat ik een plaatsje in de kleedkamer moest opzoeken. De kleedkamer werd gewezen en hij wees zich allemaal vanzelf wel. Ik kom in de kleed kamer, en dan kom je op vreemd gebied, vreemd territorium. Ik zocht zo snel mogelijk een plek en links om de hoek van de deur was een plek en daar wilde ik gaan zitten. Ik zette mijn tas neer en keek naar iemand die langs me stond. Dat was Louis van Gaal, hij keek me zo aan van: jij bent nieuw, jou ken ik nog niet. Ik stelde me voor en vertelde wie ik was. "O, en jij komt trainen?" zegt hij. En helemaal op zijn stijl zegt hij: "Succes!" Helemaal niet echt onvriendelijk, maar wel typerend voor hem. De Meersche Helden 2Ü11 Pagina 3D

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 31