Oe ledenraad is een belangrijk orgaan binnen de vereniging AFC Ajax. Eind vorig jaar stond deze raad, die bestaat uit 24 leden, volop in de schijnwerpers vanwege de verkiezingen die werden gehouden. Zeven leden werden nieuw gekozen en hadden zich met steun van Cruijff verkiesbaar gesteld. Flet ging cm Dick Schoenaker, Peter Boeve, Dick de Groot, Barry Hulshoff, Keje Molenaar, Aren Winter en Co Meijer. Deze namen zijn bij de meeste Ajaxsupporters wel bekend vanwege hun voetbalverleden. Maar wie zijn de overige 17 leden in de ledenraad eigenlijk? En wat is hun binding met Ajax? Zijn dit de juiste mensen op de juiste plek? AFCA ging op onderzoek uit. Vandaag de eerste acht. Frits Andriese Andriese is sinds 1959 actief bij Ajax en is in het verleden elftalleider geweest van verschillen jeugdelftallen. Tegenwoordig is hij assistent-trainer van de B1-jeugd. Als voetballer is hij nooit verder gekomen dan het tweede elftal. Andriese is buiten Ajax werkzaam bij het Ministerie van Financiën. Roger van Boxtel Van Boxtel is geen onbekende naam, maar dat komt niet door zijn binding met Ajax, maar door zijn politieke carrière. Hij is actief geweest als Tweede Kamerlid en later als minister. In 2006 werd hij lid van Ajax en schreef twee jaar later mee aan het Rapport Coronel. Momenteel heeft Van Boxtel veel verschillende (neven)functies buiten Ajax. Hij is onder andere directievoorzitter van zorgverzekeraar Menzis. Cees van Oevelen Is in het verleden actief geweest als jeugdspeler bij Ajax en in 1984 lid geworden van de club. Van Oevelen studeerde Rechten en werkt tegenwoordig als notaris bij een groot internationaal kantoor. Bij Ajax is hij bestuurslid van de Ajax Foundation, een stichting die maatschappelijke projecten opzet. Verder voetbalt hij bij de Ajax Zaterdag 3 amateurs en fluit hij regelmatig wedstrijden op De Toekomst. Klaas Vos Naast een politicus heeft Ajax ook een predikant in de ledenraad zitten. Vos is ooit reisleider bij OAD en radioprogrammamaker bij de VPRO geweest. In 2005 werd hij lid van Ajax. Vos is verantwoordelijk geweest voor een documentaire over de jeugdopleiding en over Bobby Haarms. Ook werkt hij momenteel mee aan Ajax Magazine en Kick Off. Marc Geestman Geestman is sinds 1993 lid van Ajax en zit sinds 2000 in de ledenraad. Hij is oud-speler van de Zaterdag 1 en ook zijn opa en ooms hebben bij Ajax gespeeld. De Amsterdamse aanvoerdersband is door Geestman ingevoerd. Met zijn adviesbedrijf heeft hij AjaxTV opgezet en adviseert hij Ajax op het gebied van ICT- en softwareontwikkeling. Reinier van Dantzig Dantzig begeleidt topsporters en heeft verschillende fysiotherapiepraktijken opgezet in Amsterdam. In 2002 richtte hij het Sport Medisch Centrum Amsterdam op. Als sportfysiotherapeut geeft hij al sinds de jaren 70 advies aan Ajax. Dantzig schreef mee aan het technische gedeelte van het Rapport Coronel. Opvallend is dat hij als sportfysiotherapeut niet alleen Ajax adviseert, maar ook AC Milan en Barcelona. Pagina 27 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 28