©aniil Interview Je hebt als voorzitter van de SVA meegewerkt aan het Rapport Coronel en daarna besloot Ajax om jou officieel lid van de club te maken. Vind jij het opmerkelijk dat zij jou als lid benoemden, terwijl je toen pas vijf jaar voorzitter van de SVA was? "Ik was inderdaad heel verrast." Is dat lidmaatschap een goedmakertje geweest? Onder het mom van 'Dekker hielp mee aan Rapport Coronel en als beloning maken wij hem nu lid van Ajax'? "Als ik dat zou hebben gevoeld, dan had ik het niet geaccepteerd. Ik was wel verrast, maar ik was bovenal trots. Er was in mijn optiek geen aanleiding cm aan te nemen dat het iets met het Rapport Coronel van doen had, ik was ten slotte toch al vijf a zes jaar voorzitter van de SVA, want ik ben vorig jaar lid gewerden." Hoe vind je dat het anno 2011 met Ajax gaat? "Ik vind dat Ajax ondermaats presteert. Er heerst trotsheid over de huidige financiële situatie maar ik heb liever twee miljoen verlies en dat Ajax kampioen is. Sportief gezien gaat het niet goed en dat is al te lang zo. En die beker daar ben ik eigenlijk wel een beetje klaar mee." Zou je graag in de schoenen van Uri Coronel willen staan? "Nee die ambitie heb ik totaal niet. Ik vind mijn taak als voorzitter van de SVA heel erg leuk omdat ik iets kan doen voor de supporters, maar daar moet het vooral bij blijven wat mij betreft." De SVA stopte een paar jaar geleden met haar bijdrage aan het supportershome. Is er bij het nieuwe supportershome een rol voor de SVA weggelegd? "Ja, daar gaan we gewoon weer aan bijdragen, al weten we nog niet exact in welke vorm." Oude of nieuwe logo? "Ik vind dat Ajax nooit z'n afkomst moet verloochenen. Dus dan is mijn voorkeur duidelijk. Maar ik ben daar niet over in gesprek met Ajax. Het is niet zo dat ik het logo onbelangrijk vind, maar wij hebben erg volle agenda's. Betreffende het logo heb je ook te maken met generaties, want er zijn jonge supporters die het oude logo niet eens kennen. Voor hen is er geen discussie. Jonge supporters hebben misschien zoiets van; 'waar hebben die oude gasten het over?' en wellicht vinden zij het nieuwe logo zelfs mooier." Pagina 25 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 26