©aniil Interview Er moet echter een goede balans zijn, tussen wat er voor de supporters is en wat de ambities zijn. Uiteraard moeten supporters niet worden vergeten, want ik denk dat er zonder de supporters geen topclub is. Ik heb het idee dat Ajax daar wel van doordrongen is." Na de wedstrijd Ado Den Haag-Ajax kon heel Nederland zien hoe de Haagse overwinning door enkele spelers, de hoofdcoach en de supporters gevierd werd in hun supportershome. Zonder goed te keuren wat daar gezegd werd, blijkt daaruit wel dat spelers en trainers zich na wedstrijden om hun supporters bekommeren. Dat is bij Ajax zelden of nooit het geval. Wat vind je daarvan? "Dat klopt. Het is niet zo dat de Ajax-spelers met ons overwinningen vieren na afloop. Na een wedstrijd smeren ze 'm gewoon allemaal. Dat vind ik slecht. Als ik met mensen binnen Ajax praat over de band en de betrokkenheid van spelers met supporters die vergroot moet worden, zijn zij het doorgaans met me eens, terwijl er in de praktijk geen fuck van terecht komt. Er is op dat vlak werk aan de winkel." Als je na een eventuele bekerwinst in mei weer de huldiging zou mogen presenteren, zou je Jan Vertonghen dan opnieuw de microfoon geven? "Als hij dan weer zo'n leuk liedje gaat zingen wel. Ik moest om zijn actie lachen en helaas is dat opgenomen, want dat wordt me nu nog kwalijk genomen. Ik begreep Jan wel, omdat Feyenoord zo onbeschoft was om zonder Ajax te feliciteren de kleedkamer in te gaan. Daar had niemand het over. Ik vond de actie van Vertonghen behalve grappig misschien ook wel enigszins terecht." Die huldiging had plaats in de Arena, maar een huldiging hoort toch op het Leidseplein? "Absoluut. Maar onze club is zo groot dat er veel debielen op een huldiging afkomen. Dat is niet vergelijkbaar met huldigingen van PSV of FC Twente. Daarbij is het zo dat wanneer er bij een concert in de Arena een vechtpartij plaatsvindt, je daar later niets van verneemt. Terwijl als er bij een Ajax-wedstrijd iets gebeurt, er de dag erna niets over de wedstrijd zelf, maar louter over dat akkefietje wordt bericht. Bij zo'n huldiging zijn tien mensen aanwezig die etalageruiten ingooien, en dan is het dus klaar. Want ga dat maar eens oplossen. Ik vond de huldiging overigens niet ongezellig vorig jaar in de Arena. Dat had Ajax goed georganiseerd. Bovendien komen daar geen mensen Denk je dat er met de intreding van de voetbalwet een einde komt aan de verplichte buscombi's? "Ik vind dat alle combi's afgeschaft moeten worden, meteen. Ze zijn totaal zinloos. Ik denk dat er niks mis zal gaan wanneer supporters met vrij vervoer naar wedstrijden mogen. Agressiviteit van mensen neemt juist toe door allerhande combi's en ook het onrechtvaardigheidgevoel ontstaat erdoor. Ik hoop overigens erg dat het begrip uitsupporter niet uitsterft. Het zou het einde van het voetbal betekenen als er geen uitbezoekers meer welkom zijn. Prominent Ajacied Freek de Jonge riep onlangs: 'Schaf die uitsupporters maar af, dan zetten we er wel een geluidsbandje onder'. Nou, leuk hoor Iedereen vergeet dat wedstrijdenspanning en kwaliteit vaak afhangen van uitsupporters. Op termijn is alle sfeer bij het voetbal verdwenen en het is een schande dat we dat laten gebeuren. Het gaat bovendien om een relatief kleine groep mensen die het verknalt voor de meerderheid. En de voetbalwet is eigenlijk geen voetbalwet maar een evenementenwet. Het is door de media tot voetbalwet gebombardeerd omdat men er vanuit gaat dat die wet vooral zal gelden voor voetbalsupporters, maar de wet is tevens van toepassing op mensen die zich misdragen bij andere evenementen. Net als bij elke wet gaat het erom dat-ie goed wordt toegepast en op de juiste personen. Ik vraag me af of we daar in Nederland tot in staat zijn. Er mogen geen onschuldige mensen de dupe van worden." De Meersche Helden 2Ü11 Pagina 24 binnen die er niets te zoeken hebben."

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 25