Daniël Otifcp Interview Pagina 23 En ten tweede dacht ik; is dit nou intimidatie om mij het gevoel te geven dat ik niet goed bezig ben? Of is dit een soort verdediging van Ajax om te tonen dat zij toch wel de baas zijn? Later heb ik dat voorval met Van den Boog overigens volledig uitgesproken. Nadien heb ik meer het gevoel dat we elkaar respecteren en niet onderschatten. Ik denk dat dat de winst is, al waren we met die prijzen natuurlijk nog niet geholpen en daar blijf ik een naar gevoel over houden. Het enige wat ik nu hoop is dat we soortgelijke situaties in de toekomst kunnen tackelen." Je hebt in een eerder interview gezegd dat de SVA poogt zo onafhankelijk mogelijk te zijn. Heb je het gevoel dat je wordt belemmerd door Ajax bij publicaties in de papieren Ajax Life en online versie (ajaxlife.nl)? "Ajax Life volgt Ajax op een positieve maar kritische wijze. Goed is goed, slecht is slecht. Ik vind niet dat wij als supportersvereniging supporters een rotgevoel moeten geven door onze berichtgeving. Natuurlijk kunnen wij niet positief berichten over een nederlaag, maar je kunt dat op diverse manieren presenteren. Onze insteek is positiefkritisch. Dat zou Ajax moeten toejuichen. Goedbedoelde kritiek houdt je scherp. Wij kunnen en willen het ons niet permitteren ongeloofwaardig over Ajax te communiceren. Daar zijn de sportieve successen sinds 2004 ook niet naar. Als er al eens een aanpassing of rectificatie is, gebeurt dat niet per se omdat Ajax dat wil." Wordt de SVA gehoord inzake de toegankelijkheid van trainingen? Inmiddels zijn steeds minder trainingen toegankelijk voor supporters en wellicht zijn trainingen in de toekomst helemaal niet meer toegankelijk. "Dat zou belachelijk zijn. Want trainingen zijn eigenlijk ook evenementen. Supporters moeten gewoon trainingen kunnen bezoeken. Ik heb het idee dat Ajax dat ook belangrijk vindt. Helaas is het zo dat heden ten dage gedacht wordt dat topclubs in de anonimiteit moeten kunnen trainen. Dat heeft met het hedendaagse voetbal te maken. Marco van Basten die is daarmee begonnen en ik vrees dat Frank de Boer ermee verdergaat." Je noemde het woord 'topclub' en Ajax zegt zich te willen meten aan internationale topclubs. Dan praten we over FC Barcelona, Arsenal en Manchester United. Daar trainen ze ook besloten. Maar op voetbalgebied behoren wij toch allang niet meer tot die top? "Dergelijke clubs bevinden zich inderdaad een etage hoger dan Ajax. Maar soortgelijke restricties hebben met de ambitie te maken die men hier in Amsterdam nastreeft. Ik zou het raar vinden als supporters dat bestrijden. Die ambitie moet Ajax hebben om ooit weer een etage hoger te komen. Ik vind dat hier de voorwaarden moeten worden geschapen om daadwerkelijk de uitstraling te hebben van een topclub. Al was het maar een Nederlandse topclub. De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 24