©Mil ©(ifciï3 Interview Hoe omschrijf jij de band tussen Ajax en de SVA? "We werken samen en zijn in zekere zin tot elkaar veroordeeld. We zijn het niet altijd met elkaar eens. Ik denk dat de SVA Ajax tijdens discussies vaak het voordeel van de twijfel geeft. Daar betrap ik mezelf ook op. Neem bijvoorbeeld het moment toen Ajax begin dit seizoen de Champions League haalde. Ik was heel trots op m'n club. Ik ervoer een fantastische stadionsfeer. Er was eensgezindheid onder de mensen. Ik had het gevoel van: zo hoort het te zijn! En achteraf werden we genaaid met de kaartprijzen. Dat had ik niet verwacht. Misschien ben ik daar naïef in geweest. Toen ik hoorde van die hoge kaartprijzen dacht ik; 'dat mag niet gebeuren'. Direct heb ik de voicemails van de betreffende Ajax-personen ingesproken maar die belden gewoon niet terug. Daardoor werd ik steeds bozer Dus toen was onze band met Ajax op z'n Amsterdams gezegd zwaar klote. Ik vond dat heel erg. Ik kreeg ook het idee dat Ajax ons niet serieus nam. Uiteindelijk is dat allemaal redelijk op z'n pootjes terecht gekomen, maar dat was achteraf. Als je dus vraagt hoe onze band met Ajax is, dan vind ik dat er te veel dingen achteraf op hun pootjes terecht zijn gekomen. Wij zitten wat dat betreft in een lastige positie omdat wij afhankelijk zijn van Ajax. Ik kon destijds commercieel directeur Henri van der Aat wel elke week gaan bellen over hoe het zat met de kaartprijzen, maar Van der Aat en ik hadden afgesproken dat hij me zou bellen zodra er over kaartprijzen zou worden vergaderd. Dan denk ik als Amsterdammer; een man een man, een woord een woord, dus hij had mij gewoon moeten opbellen, volgens afspraak. Achteraf werd er gezegd van 'Ja, het is nu te laat' en 'We zitten met het ticketsysteem' of 'Dit of dat is effe anders gelopen'. Onzin in mijn optiek, want daar hadden ze gewoon over moeten bellen. Dat zijn zaken die voor verbetering vatbaar zijn. Maar de band met Ajax is wel verbeterd sinds het moment dat ik zes jaar geleden als voorzitter van de SVA begon. Daar heeft de supportersvereniging ook ontzettend veel energie in gestoken. Met deze directie is de band beter dan met de vorige, maar de band kan beter We moeten gewoon als volwassenen met elkaar omgaan en Ajax moet een beetje in de tijd van nu gaan leven. We hadden het net over de ambities als topclub. Ik vind dat Ajax vaak nog 'oud denkt'. Kijk naar de huidige sociale media en hoe snel mensen informatie oppikken. Gebeurtenissen staan direct op internet. Dat zijn dingen die Ajax volgens mij nog niet helemaal beseft. Er wordt getwitterd, er wordt gehyvest, iedereen zit op Facebook en heeft een smartphone. Dat zijn dingen waarin Ajax moet meegaan." Je zegt dat jouw ruzie van toen, betreffende de kaartprijzen, met de Ajax-directie opgelost is. Bedoel je dat die ruzie werd opgelost door de waardecheques die supporters ter compensatie online konden ophalen wanneer ze Champions League-kaarten hadden gekocht? "Nee, qua prijs is er namelijk helemaal niks goed gekomen. We zijn achteraf nog net zo genaaid als we daarvoor waren. Het goede van die situatie was dat niet alleen de SVA maar ook de AFCA Supportersclub en Vak410 het signaal gaven dat zoiets niet nog een keer mag gebeuren. Dat bedoel ik met de winst die we hebben geboekt. Ajax baalde ervan dat het zo groot werd uitgemeten. Een voorbeeld daarvan is dat Rik van den Boog in de kantine van De Toekomst met Sjaak Swart aan de bar een paar bitterballen stond te eten. Ik was daar omdat ik met de SVA een vergadering had gehad. Ik liep toen langs hen en Van den Boog zei niks tegen me, dus ik gaf Sjaak een hand en liep weg. Van den Boog kwam even later naar me toe en zei: "Ik ben nog steeds heel boos op jou," waar ik verbaasd op reageerde. Van den Boog vertelde me vervolgens dat zelfs NOS-commentator Jeroen Grueter bij de Champions League-wedstrijd van FC Twente had verteld dat de kaartprijzen van FC Twente goedkoper waren dan bij Ajax. Er keken bijna twee miljoen mensen naar die wedstrijd. Van den Boog was boos en zei dat ik in mijn strijd voor lagere kaartprijzen Ajax schade had toegedaan. Van den Boog beweerde namelijk dat FC Twente helemaal niet goedkoper was dan Ajax. Ik was ten eerste verbaasd dat hij niet toegaf dat die kaarten gewoon duur waren; alsof wij met z'n allen niet goed bij ons hoofd zijn en niet kunnen rekenen. De Meersche Helden 2011 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 23